Co zrobić z biżuterią, której już nie nosimy? Sposoby na biżuterię, której nie używamy.

Zastanawiając się nad tym co zrobić z biżuterią, której już nie nosimy często do głowy przychodzi nam jedynie wyrzucenie niepotrzebnych ozdób. Nieużywane błyskotki mogą jednak dostać drugie życie – sprawdź jak!

Przy okazji domowych porządków nierzadko dokonujemy selekcji ubrań i dodatków, co kończy się pytaniem co zrobić z biżuterią, której już nie nosimy. Wyrzucenie starych błyskotek na śmietnik to absolutna ostateczność i marnotrawstwo. Istnieje szereg sposobów na to jak lepiej wykorzystać nienoszoną już biżuterię, np. podarowanie jej znajomemu, sprzedanie za pośrednictwem Internetu czy przerobienie na nowy model. Sprawdź który pomysł sprawdzi się u najlepiej w przypadku Twojej biżuterii.

❤️Podaruj nienoszone błyskotki komuś innemu❤️

Bardzo często zdarza się, że nienoszona przez nas biżuteria trafia do śmietnika, mimo iż pomysł podarowania jej komuś innemu przeszedł nam przez myśl. Wszystko dlatego, że biżuteria, którą kiedyś nosiłyśmy, wydaje się być bardzo nietaktownym prezentem. Nie do końca jednak sprawy mają się właśnie tak.

Zrezygnowanie z podarowania komuś nienoszonej już przez nas biżuterii z pewnością jest dobrym rozwiązaniem, jeśli myślimy o prezencie z danej okazji wręczonym osobie, która w konkretnej biżuterii nieraz już nas widywała. Używane błyskotki nie powinny więc wchodzić w skład prezentu na urodziny czy rocznicę, który z definicji powinien być przedmiotem nowym. Szczególnie nietrafionym pomysłem będzie wręczenie takiego biżuteryjnego podarunku, jeśli błyskotka nosi ślady użytkowania lub, co gorsza, jest zniszczona lub uszkodzona.

W przypadku biżuterii, która wciąż jest w bardzo dobrym stanie, warto zastanowić się czy wśród naszych znajomych nie ma osoby, która lubi błyszczące dodatki. Możemy wówczas podarować komuś naszą biżuterię w taktowny sposób – np. przy okazji jakiegoś spotkania. Warto tutaj nawiązać do tego, że biżuteria jest w dobrym stanie, nam już się znudziła, a nowej właścicielce z pewnością się przyda i będzie jej pasować. Jeśli masz dorastającą córkę, młodszą siostrę lub Twoja mama czy babcia ma podobny gust możesz bez zbędnych ceregieli wręczyć jej nienoszoną już biżuterię wyrażając nadzieję, że zrobi z niej lepszy pożytek niżeli trzymanie w szkatułce bez zamiaru noszenia, jak miało to miejsce w Twoim przypadku.

Sprzedaj nienoszoną biżuterię i kup sobie coś nowego

Bardzo dobrym pomysłem na to co zrobić ze starą biżuterią, szczególnie jeśli jest to kosztowny srebrny lub złoty model z kamieniami, jest oddanie jej do lombardu lub komisu. Bardzo ważny jest tutaj jednak jej stan – oddawana biżuteria nie może nosić wyraźnych śladów użytkowania, być zniszczona ani poważnie uszkodzona. W odpowiednich komisach i lombardach możemy dostać za swoje błyskotki całkiem dobre pieniądze, które możemy przeznaczyć na nowe ozdoby, które chętniej będziemy nosić.

Jeśli biżuteria, której już nie nosimy jest nieco mniej wartościowa nie oznacza to, że nie możemy jej sprzedać. Warto wówczas skorzystać z mocy i siły Internetu wystawiając ją na aukcji internetowej lub na serwisie ogłoszeniowym. Wiele kobiet, które nie mogą lub nie chcą wydawać masy pieniędzy na nowe błyskotki szuka ciekawych propozycji właśnie na tego typu portalach. Biżuteria w dobrym stanie będzie się przecież prezentować na nas równie pięknie, co na pierwszej właścicielce, z tą różnicą, że kupując ją na portalach aukcyjnych czy ogłoszeniowych możemy zaoszczędzić pieniądze.

Przerób starą biżuterię na nową

Starą, nienoszoną już biżuterię możemy także przerobić na nowy model. W przypadku drogich egzemplarzy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy jubilera. I tak, nienoszony już przez nas naszyjnik z kamieniami szlachetnymi zanosimy do jubilera, który po konsultacji z nami może np. wyjąć z niego kamienie i całość przerobić na bransoletkę czy pierścionek.

Także w kwestii przeróbek starej biżuterii możemy skorzystać z nieocenionych możliwości Internetu. Wielu amatorów o zdolnościach plastycznych i manualnych ogłasza w Internecie swoje usługi. Możemy więc za pośrednictwem Internetu oddać komuś do przerobienia nasze nieużywane już błyskotki, aby wkrótce cieszyć się nowym modelem przygotowanym z pasją i fantazją. Dużą zaletą przerabiania starej biżuterii jest także oryginalność i unikatowość powstałych błyskotek – możemy być bowiem pewne, że takiej właśnie ozdoby z pewnością nie będzie miał nikt inny.😉

Dużą popularnością cieszy się także technika tzw. wire wrapping, która polega na tworzeniu biżuterii z różnego rodzaju drutów, także posrebrzanych czy pozłacanych. Metoda wire wrapping jest bardzo elastyczna i kreatywna, co pozwala na stworzenie mnóstwa kombinacji, połączeń i wzorów. Dzięki temu, mając np. stare kolczyki z kamieniami możemy uzyskać właściwie dowolny wzór i rodzaj ozdoby z wykorzystaniem wyjętych z kolczyków kamieni.

Wykorzystanie starej biżuterii to nie tylko kopalnia korzystnych dla nas pomysłów, ale i bardzo popularny trend, zgodny z ideą zero waste. Podarowanie nienoszonej już przez nas biżuterii innym czy przerobienie jej na nowy model to bez wątpienia nadanie naszym błyskotkom nowego życia, a sprzedanie jej do komisu pozwala na uzyskanie dodatkowej gotówki na bieżące potrzeby czy nową biżuterię. Jeśli więc w Twojej kolekcji znajdują się nienoszone już przez Ciebie błyskotki skorzystaj z naszych porad na to jak dobrze ją wykorzystać.

BLOG - STRONA GŁÓWNA
pixel