Jak nosić kolczyki?

Kolczyki były pierwszą znaną formą ozdób biżuteryjnych. Od czasów swojego pierwowzoru znacznie ewoluowały. Od prostych kolczyków kół, do sztyftów, bigli i nausznic. Można rzec, że to prosty element biżuterii, a jednak potrzebna jest pewna wiedza, jak się poruszać po niuansach mody związanej z noszeniem kolczyków. Każda kobieta decydująca się na ten dodatek do swojej kreacji musi wybrać nie tylko styl czy rodzaj kolczyków, ale również kamienie oraz metal, w którym będą osadzone, a często również wisiorek czy naszyjnik, z którym mają współgrać.

Mimo, że wielu ekspertów od mody doradza, by iść za swoim sercem i własnym stylem w wyborze kolczyków, to jednak warto znać kilka zasad, którymi powinniśmy się kierować wybierając kolczyki, tak, by najlepiej podkreślały naszą urodę i osobowość. To trochę tak jak z okularami. Można wybrać każde, które nam się spodobają, ale nie w każdych będziemy dobrze wyglądać.😉 Czym więc trzeba się kierować? Oto kilka zasad!

Weź pod uwagę okazję, na którą zakładasz kolczyki

Jeśli idziesz do biura, lepiej wybrać kolczyki z kamieniami szlachetnymi, najlepiej proste sztyfty lub kółka. Jeżeli jednak chcesz zrobić wrażenie na wieczornej randce, czemu nie wybrać czegoś bardziej ozdobnego i przyciągającego uwagę jak np. chwosty czy długie kolczyki z kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi? Ale w takim wypadku, pamiętaj, by delikatnie dobrać pozostałe elementy biżuterii. Najważniejsze to nie przesadzić ze zbyt dużą ilością ozdób, co łatwo może trącić kiczowatością.

Niech kolczyki odzwierciedlają twoją osobowość

Może to się wydawać truizmem, ale nie jest to zawsze takie oczywiste. Biżuteria, którą nosimy powinna odzwierciedlać naszą osobowość! Czasami próbujemy oszukać samych siebie i kupić coś ekstra na specjalne okazje, co zupełnie nie pasuje do naszej osoby. Ile z nas ma w swojej szkatułce na biżuterię takie właśnie ekstra okazy, których nigdy nie założyłyśmy?

Jeśli jesteś prostą skromną osobą, lepiej wybrać proste sztyfty, nie przyciągające nadmiernej uwagi, z którą byś sobie nie poradziła. Jeżeli blższy jest Tobie styl klasyczny, kółka, sztyfty, klipsy z perłami czy diamentem zapewne świetnie ci podpasują. Jeżeli jesteś osobą kreatywną, pewnie najbliższe będą ci nowoczesne nausznice czy długie kolczyki przeciągane, ewentualnie z biglem otwartym. A może jednak jesteś romantyczką? W takim razie zapewne dobrze będziesz się czuła w motywach kwiatowych, ewentualnie sercach.

Sprawdź naszą cudowną kolekcję srebrnych kolczyków z kamieniami szlachetnymi . Znajdziesz tutaj cudowne wzory kolczyków z różnymi zapięciami jak np. sztyfty, bigiel angielski czy też bigiel otwarty. Wszystkie nasze kolczyki wzbogacone są pięknymi kamieniami szlachetnymi, które oddadzą Twoją osobowość. Zapraszamy!

Dobierz kolczyki do kształtu twarzy

Jednym z głównych czynników decydujących o tym czy kolczyki będą na tobie dobrze wyglądać, jest kształt Twojej twarzy. Tak jak okulary, kolczyki również mogą sprawić, że twoja twarz będzie wyglądać szczupło, szeroko, czy też podłużnie. W skrócie korzystnie lub nie. Chodzi oczywiście o to, by wybrać takie kolczyki, które podkreślą twoją urodę, a nie przeciwnie. Kolczyki mogą nie tylko zatuszować niedoskonałości twarzy, ale również podkreślić pewne cechy naszej urody. Na przykład modele kolczyków skoncentrowane na samych uszach - sztyfty czy małe modele - podkreślą oczy. Natomiast dłuższe podkreślą kształt szczęki. Zwłaszcza kolczyki z kamieniami szlachetnymi nadadzą twarzy efektu podświetlenia.😉.

W celu zbalansowania twarzy trójkątnej , tj. takiej, w której najszerszą częścią jest czoło, a najwęższą podbródek, należy nosić kolczyki w kształcie łezki lub wiszące chandelliery. Osoby z twarzą owalną mają najszerszy wybór. Mogą nosić niemal wszystkie rodzaje kolczyków. Jeżeli masz owalny kształt twarzy i chcesz podkreślić swój klasyczny akcent, wybierz długie kolczyki w kształcie łezki lub długie ozdobne. Trójkątne oraz sztyfty również znakomicie podkreślą twoje kości policzkowe. Osoby o okrągłej twarzy posiadają najszerszą część w okolicach kości policzkowych. Aby wyszczuplić tą część, panie o takim kształcie twarzy powinny unikać dużych, okrągłych kolczyków, wszelakich kółek oraz okrągłych sztyftów, które jeszcze bardziej podkreślają okrągłość ich twarzy. Żeby to zatuszować, warto, wybrać raczej długie wiszące ozdobne kolczyki. Jeżeli masz podłużną i smukłą twarz, wybierz kolczyki które zatuszują podłużność. Wybierz na przykład ozdobne wiszące kolczyki z dużą ilością kamieni lub wiszące krótkie okrągłe kolczyki, kółka, lub sztyfty, które poszerzą w perspektywie twoją twarz. Jeśli lubisz długie wiszące kolczyki, to wybierz raczej takie z okrągłym kształtem. Jeżeli masz szerokie kwadratowe kości szczęki, możesz je zatuszować, wybierając kolczyki okrągłe lub owalne. Zwłaszcza duże kółka wyglądać będą na tobie świetnie. Natomiast unikaj noszenia kolczyków w kwadratowym lub rombowym kształcie. Twarz o kształcie diamentowym to taka, w której kości policzkowe są bardzo wyraźnie zaznaczone, a czoło i podbródek wyraźnie węższe niż reszta twarzy. Możesz podkreślić swój oryginalny kontur twarzy poprzez noszenie długich wiszących łukowych i kolistych kolczyków. Unikaj noszenia kolczyków w kształcie diamentu.

Dobierz kolczyki do konturów twarzy

Tak, kontury twarzy też mają znaczenie. Zastanawiałaś się kiedyś czemu twojej przyjaciółce jest tak ślicznie w tych modnych chwostach? A kiedy ty je pożyczyłaś, już nie wyglądały tak olśniewająco? Pewnie dlatego, że macie inne kontury twarzy. Chodzi tu głównie o kości policzkowe. Jeżeli masz wyraźne zarysowane kości policzkowe, jak Sharon Stone czy Meryl Streep, wybierz kolczyki delikatne, smukłe, płaskie. Okrągłe i ordynarne przesłoniłyby twoją twarz. Jeżeli masz kontury o umiarkowanej ostrości, takie jak Madonna czy Teri Hatcher, wybieraj raczej średniej wielkości i ciężaru kolczyki. Ale jeżeli masz twarz o szerokich rozmytych konturach, możesz sobie pozwolić na zarówno te średnie jak i naprawdę ciężkie a nawet ordynarne kolczyki.

Dopasowanie do tonacji skóry

Tak jak z pomadką czy ubraniem, kolczyki również powinny być dopasowane do tonacji skóry. Odnosi się to głównie do metalu, z którego wykonane będą kolczyki. Jeżeli masz ciepłą tonację skóry, to lepiej będzie na tobie wyglądać złoto lub miedź. Jeśli zaś masz np. na sobie niebieski lub różowy makijaż, to lepiej będzie z tym współgrać srebro. Generalnie złoto polecane jest osobom o ciemniejszej karnacji skóry, zaś osobom o białym kolorze skóry lepiej pasuje srebro.

Dopasowanie do fryzury

Ostatni element savoir-vivre mody kolczykowej to dopasowanie kolczyków do stylu uczesania. Dopasowanie lub nie może dodać efektu wow do całości, albo zupełnie zrujnować cały efekt uczesania i ubioru.

Rozpuszczone włosy mogą całkowicie przysłonić kolczyki. Jeśli chcesz postawić na wygląd normalny, dzienny, sztyfty wystarczą. Jeśli jednak chcesz bardziej spektakularnego wrażenia, wybierz kolczyki z kamieniami szlachetnymi. Kilka kolczyków w uchu również powinno zrobić wrażenie. Uczesanie włosów do góry w kok sprawia, że kolczyki będą dobrze widoczne. Długie wiszące kolczyki lub kółka na pewno zrobią wrażenie przy takiej fryzurze. Kobiety z krótkimi włosami noszące kolczyki wyglądają fantastycznie, ponieważ włosy nie zakrywają w żaden sposób kolczyków. Świetnie prezentować się będzie przy włosach krótkich połączenie żakietu i kolczyków nausznic lub subtelnych kolczyków z kamieniami szlachetnymi, zwłaszcza diamentami czy kryształami. Włosy do ramion ładnie komponują z kolczykami do ramion. Najlepsze będą kolczyki w różnych kształtach, kolorowe, mogą być duże, ale nie powinny być dłuższe niż włosy. Raczej unikaj długich podłużnych smukłych kolczyków, które zatopią się w twoich włosach. Jeżeli wiążesz włosy w kucyk wybór kolczyków jest uzależniony od tego czy jest on wysoki czy opada nisko. Jeśli twój kucyk jest wysoki, możesz śmiało założyć większe kolczyki. Natomiast jeżeli opada dość nisko, lepiej założyć sztyfty. Osobom posiadającym kręcone włosy polecamy proste kółka czy bigle. Zapewne nie tylko najlepiej się sprawdzą od strony praktycznej, 😉 ale również okrągłości kolczyków dobrze skomponują się z włosami kręconymi.

BLOG - STRONA GŁÓWNA
pixel