Jak prawidłowo nosić wisiorki i naszyjniki?

Wisiorek czy naszyjnik mogą stanowić wspaniały dodatek do ubioru. Jednak o tym, czy spełnią tę rolę dobrze, czy wręcz przeciwnie, zepsują cały efekt, decyduje kilka zasad, którymi należy się kierować. Aby nie popełnić modowego faux-pas przygotowaliśmy dla Was ten oto mini poradnik, w którym przedstawiamy podstawowe zasady jak dobrać odpowiedni wisiorek w zależności od Waszej fizjonomii, stroju, okazji oraz innych dodatków. Miłej lektury!

Dobór wisiorka do własnej fizjonomii

Jedną z podstawowych zasad doboru wisiorków i naszyjników jest uwzględnienie w tym procesie własnej fizjonomii. Tak, tak, dobór odpowiedniego wisiorka ma ogromne znaczenie. A więc po kolei.

Wzrost. Co do zasady, wisiorki wyglądają lepiej na osobach wysokich. Jeżeli masz poniżej 165 cm wzrostu, niektóre wisiorki mogą wyglądać na Tobie przytłaczająco. Wybierz wtedy raczej wisiorek sięgający szyi. W ten sposób dodasz akcentu swojemu ubiorowi, ale na pewno go nie przytłoczysz. Wielkość samego wisiorka nie ma znaczenia, jeśli chodzi o wzrost.

Kształt twarzy. Różne stylizacje pasują bardziej lub mniej do różnych kształtów twarzy. I tak, jeśli masz twarz w kształcie serca, wybieraj raczej dłuższe wisiorki, z cięższym elementem dekoracyjnym. Kształt V, który taki naszyjnik utworzy, będzie dobrze współgrać w tym wypadku z kształtem twarzy. W przypadku osób o okrągłej twarzy, lepiej pasować będą wisiorki krótsze, oplatające szyję i lżejsze. Natomiast osoby o owalnym kształcie twarzy mogą w zasadzie nosić każdy rodzaj wisiorka.

Długość szyi. Krótsze szyje, lub te z dużą ilością zmarszczek, lepiej dekorować dłuższymi wisiorkami. Na szyi długiej dobrze wyglądał będzie każdy rodzaj wisiorka czy naszyjnika.

Waga ciała a noszenie wisiorków. Jeżeli jesteś osobą przy tuszy, unikaj wisiorków przyciągających nadmierną uwagę do Twojego biustu. Raczej wybieraj wisiorki delikatne, niezwracające uwagi.

Sprawdź naszą cudowną kolekcję srebrnych wisiorków z kamieniami szlachetnymi . Znajdziesz tutaj cudowne wzory wisiorków o różnych kształtach, które są ozdobione przepięknymi kamieniami szlachetnymi. Rubin? Tanzanit? Szmaragd? Szafir? Granat? Perydot? Akwamaryn? Ametyst? A może morganit? Który z kamieni szlachetnych odzwierciedla Twoją naturę?❤️

Dobierz odpowiedni wisiorek do swojego stroju

Drugą, niezwykle ważną zasadą przy noszeniu wisiorków i naszyjników, jest właściwy ich dobór do naszej kreacji. Trzeba pamiętać, że dobór odpowiedniego wisiorka do stroju powinien podkreślać cel, dlaczego akurat ubierasz się tak, a nie inaczej. Czy jest to kawa z przyjaciółką, spacer z psem, urocza randka z ukochanym czy wyjście do teatru. Na każdą taką okazję ubierzesz się pewnie trochę inaczej. Dlaczego więc miałabyś założyć ten sam wisiorek?

Noszenie wisiorka do golfu. Wisiorki i naszyjniki wyglądają bardzo gustownie z golfem, zwłaszcza w miesiącach chłodniejszych. Wisiorek powinien mniej więcej pasować kolorystycznie do golfu. Aczkolwiek inny z trendów mody mówi, że wręcz przeciwnie. Biżuterię należy dobierać kolorami przeciwstawnymi do stroju. Np. do różowego, zielony. Pamiętaj o doborze bardziej delikatnego wisiorka, jeżeli masz nadwagę.

Noszenie wisiorka na T-shirt. Na ogół taka kompozycja również prezentuje się ciekawie, zwłaszcza, gdy koszulka jest gładka. Wtedy obecność małej dekoracji w postaci wisiorka może dodać takiemu strojowi sporo gracji. Na niektórych takie połączenie minimalistycznego ubioru z dekoracyjnym wisiorkiem, robi ogromne wrażenie. Warto spróbować!

Wisiorek na odkrytym dekolcie. Niektórzy preferują noszenie wisiorka na odkrytym dekolcie. Jeśli należysz do nich, wybieraj raczej dekolty w kształcie litery V. Uważaj jednak, by wisiorek nie był za długi. Wówczas może być konieczne uzupełnienie go wisiorkiem krótkim do szyi.

Do czego perły i korale? Perły i korale wyglądać będą dobrze do bardzo żywych kolorów ubrań, zwłaszcza ciemniejszych. Tu powinna działać raczej zasada kontrastu, a więc w przypadku stroju jasnego, ciemny naszyjnik. Takie połączenie rozjaśni ubiór i doda klasy strojowi.

Jaki wisiorek do dziennego stroju, a jaki do formalnego? Noszenie jeansów i T-shirtu nie wyklucza, że nie można w nich wyglądać elegancko. Zwłaszcza, jeśli dobierzemy do takiego stroju ciekawy, niekoniecznie minimalistyczny wisiorek. Tu raczej pasować lepiej będzie coś nieco fantazyjnego, a nawet ekstrawaganckiego, na przykład z dłuższym łańcuszkiem. Do formalnego stroju z kolei pasować będzie stylistyczny naszyjnik z kamieni szlachetnych.

Uwzględnij pozostałe dodatki i akcesoria

Trzecia zasada prawidłowego noszenia wisiorków dotyczy innych dodatków i akcesoriów. Pamiętaj, że twój look oznacza całą kreację. Tu wszystko musi współgrać. Jeden detal może sprawić, że Twoja kreacja będzie fenomenalna. Jednak z drugiej strony złe dobranie jakiegoś dodatku może zrujnować wszystko.

Zdrowy minimalizm. Wisiorki same w sobie są dodatkiem przyciągającym sporo uwagi. Dlatego, jeśli decydujesz się założyć wisiorek czy naszyjnik, raczej ostrożnie dobieraj dodatki, zarówno jeśli chodzi o inne elementy biżuterii, jak i inne akcesoria. W takim wypadku wybierz raczej małe, delikatne kolczyki, pierścionek czy bransoletkę.

Łączenie naszyjników i wisiorków. Trendem ostatnich lat jest łącznie dwóch lub więcej wisiorków i naszyjników, dłuższych z krótszymi, co może przy odpowiednim doborze, dodawać oryginalności danemu ubiorowi. Jeżeli nie masz wprawy w tym, jak dobrać pasujące do siebie wisiorki, możesz zawsze do wisiorka dodać prosty czoker.

BLOG - STRONA GŁÓWNA
pixel