Jakiej biżuterii nie należy dawać w prezencie?

O tym jakiej biżuterii nie dawać na prezent można by pisać książki. Choć biżuteria to doskonały pomysł na prezent na wiele różnych okazji, warto dobrze przemyśleć taki podarunek. Istnieje bowiem kilka podstawowych błędów, które możemy popełnić wybierając biżuterię na prezent.

Wydaje się, że biżuteria to wyjątkowo uniwersalny i niezawodny prezent, szczególnie dla kobiet❤️. Dzień Matki, Dzień Kobiet, Gwiazdka, urodziny, imieniny, rocznica – w każdej z tych sytuacji eleganckie srebrne kolczyki czy przepiękna, efektowna bransoletka z kamieniami szlachetnymi sprawdzi się absolutnie doskonale i z tym nikt nie polemizuje. Decydując się jednak na tego typu podarunek trzeba pamiętać o kilku zasadach dotyczących tego jakiej biżuterii nie dawać na prezent. Podpowiadamy!

Najtańsza biżuteria to nietrwały i ryzykowny prezent

Myśląc o biżuterii, którą otrzymaliśmy lub mamy zamiar komuś podarować, do głowy przychodzi wiele drogich, okazałych modeli. W końcu nikt nie zakłada z góry obdarowywanie drugiej osoby najtańszymi bibelotami. W praktyce jednak wychodzi różnie 😉. Być może w danej chwili mamy ograniczony budżet, okazja wydaje się jakby mniej okazała lub po prostu nie mamy rozeznania w kwestii tego, ile właściwie powinniśmy wydać. I nie ma w tym nic złego – w końcu najważniejszy jest gest.

W przypadku biżuterii warto jednak nie stawiać na zupełnie najtańsze modele. Nie chodzi tu bynajmniej o szerzenie komunikatu drożej znaczy lepiej, ale faktem jest, że w dzisiejszych czasach oferta biżuteryjna dostępna na rynku jest naprawdę szeroka. Jeśli więc zdecydujemy się właśnie na te najtańsze modele, ryzykujemy całkiem prawdopodobny scenariusz – dana bransoletka, kolczyki czy naszyjnik szybko (i nieodwracalnie) ciemnieje, odbarwia się i po chwili nie nadaje się do noszenia. Podarowanie takiego prezentu mogłoby więc zwyczajnie wystawić nam średnie świadectwo u osoby obdarowanej – warto tego uniknąć wybierając biżuterię dobrej jakości, w odpowiedniej cenie i u sprawdzonego sprzedawcy.

Nasza biżuteria poddawana jest specjalnej selekcji przez nasze ekspertki. Dbamy o to, aby była bardzo dobrej jakości tak, aby mogła cieszyć właścicielkę swoim widokiem przez długie lata. Sprawdź naszą cudowną kolekcję srebrnej biżuterii z kamieniami szlachetnymi na każdą okazję! Zapraszamy!

Twój gust ma tu mniejsze znaczenie – pamiętaj komu kupujesz prezent 🎁!

Wybierając prezent dla bliskiej osoby nierzadko kierujemy się przede wszystkim własnym gustem. Wielu z nas stara się pamiętać o upodobaniach i preferencjach osoby obdarowywanej, jednak w prezentowym szale i ekscytacji w pierwszej kolejności zwracamy uwagę właśnie na to, co nam się podoba, co zwróci naszą uwagę, zgodną z naszymi upodobaniami i preferencjami. Bardzo istotnym jest, żeby pamiętać dla kogo jest nasz biżuteryjny podarunek.

Oczywiście, nasz gust i to, co nam się podoba to warte uwagi podpowiedzi i wskazówki. Możemy więc zaufać naszym pierwszym spostrzeżeniom, posłuchać swojej intuicji i wykorzystać swój zmysł estetyczny przy wyborze odpowiedniej biżuterii. Należy jednak pamiętać, że ostateczna weryfikacja powinna być oparta przede wszystkim na preferencjach, upodobaniach, wieku czy wyglądu obdarowywanej osoby. Duży, efektowny naszyjnik dla drobnej, raczej nieśmiałej i lubiącej skromne ozdoby kobiety czy delikatna bransoletka na łańcuszku z dedykowanym nastolatce wzorem wręczony dojrzałej kobiecie z pewnością nie zaliczają się do grona udanych prezentów.

💙💚Biżuteria w kształcie serca nie dla wszystkich💛💜

Błyskotki w kształcie serca to kolejna odpowiedź na pytanie jakiej biżuterii nie należy dawać w prezencie. Generalnie, w tego typu wzorach nie ma nic złego – w końcu nierzadko prezent z symbolem miłości to właśnie to, o co nam chodzi. Często jednak bywa, że wzór ten pojawia się w wielu kolekcjach różnych sklepów i producentów, a my bezwiednie po niego sięgamy. Biżuterię z motywem serca warto podarować osobie, do której faktycznie żywimy silne, romantycznie uczucia. W przeciwnym wypadku możemy zostać źle zrozumiani lub wprowadzić w zakłopotanie obdarowywaną osobę np. wręczając biżuterię z sercem bliskiej koleżance, z którą łączy nas tylko przyjaźń lub szwagierce, partnerce kolegi czy teściowej z okazji urodzin😁.

Nieodpowiednia symbolika i znaczenie kamienia

Srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi do doskonały pomysł na prezent, pod warunkiem, że sumiennie wybierzemy odpowiedni kamień. Bardzo istotnym są tutaj nie tylko upodobania i preferencje osoby, dla której kupujemy biżuterię, ale również symbolika i znaczenie kamienia, który się w niej znajduje. Chodzi tu bowiem nie tylko o kwestie związane z datą urodzin czy znakiem zodiaku. Kamienie mają także charakterystyczne dla siebie właściwości zdrowotne, uwydatniające poszczególne cechy naszego charakteru czy korzystne dla naszej aury. Więcej o symbolice, znaczeniu i właściwościach kamieni szlachetnych przeczytasz w artykule Jakie są kolory kamieni szlachetnych i co one oznaczają? .

Perły na prezent – zwiastun cierpienia

Mówi się, że w kwestii biżuteryjnych prezentów nie ma wzorów i kamieni, które nie wchodziłyby w grę. Tymczasem, jak to w przypadku każdej dobrej reguły, nietrudno znaleźć wyjątek. W tym przypadku są to perły czyli kolejna odpowiedź na pytanie jakiej biżuterii nie dawać na prezent. Wierzy się, że perły to łzy aniołów, które przyniosą właścicielce łzy, ból i cierpienie. Choć podstawą dla tej teorii są zwykłe, zdawałyby się, mrzonki pochodzące z ludowych mitów, gawęd i wierzeń, to jednak w historii mnóstwo jest przykładów potwierdzających negatywną i niszczącą moc pereł właśnie. Losy Gertrudy Komorowskiej czy królowej Bony to tylko niektóre z licznych przykładów niosących pecha pereł z naszego ojczystego podwórka. Choć bez wątpienia perły to piękne ozdoby biżuteryjne, to warto kupić je sobie samemu – na własną odpowiedzialność – niżeli obdarowywać nimi kogoś, ryzykując przysporzenia mu niepotrzebnych przykrości. Rola i znaczenie prezentu powinny być przecież zupełnie inne!

BLOG - STRONA GŁÓWNA
pixel