Moda na biżuterię srebrną

Każda kobieta, wybierając strój, myśli od razu o pasujących do niego dodatkach a wbrew pozorom nie jest łatwo skomponować coś, co wygląda modnie i elegancko. Zwłaszcza w przypadku codziennych stylizacji, kiedy stajemy wobec tego problemu dzień w dzień:-) To może być także wyzwanie dla naszej kieszeni, by mieć w naszych zasobach wystarczająco dużo biżuterii, by pasowała na każdą okazję. Na szczęście moda podąża za wyzwaniami naszych czasów i nie musimy dysponować koliami, by wyglądać stylowo.

Z wielką przyjemnością odnotowujemy, że od kilku lat coraz powszechniejsza staje się biżuteria srebrna. Dzieje się tak na pewno dlatego, że jest bardziej dostępna cenowo od biżuterii złotej. Ale nie byłoby to możliwe, gdyby jej oferta nie stawała się z roku na rok bogatsza i ciekawsza. Ma to związek również z rosnącym zapotrzebowaniem na biżuterię do codziennego użytku. Zmienia się też postrzeganie tej biżuterii. Kiedyś uważana była za staroświecką, teraz uważa się że jest elegancka, lekka, dodaje młodzieżowego looku. Potwierdzeniem tego trendu są kolekcje wielkich domów mody jak: Balenciaga, Oscar de la Renta, Gucci, Prada and Roberto Cavalli, w których biżuteria srebrna pełni funkcje oszałamiającego dodatku.

Bardzo duży wybór biżuterii srebrnej pozwala w tej chwili dobrać coś odpowiedniego do każdej stylizacji. I tak prosty garnitur prezentuje się najlepiej z biżuterią srebrną w geometryczne wzory. Drobna okrągła biżuteria jest najodpowiedniejsza na romantyczne wieczory. Masywna biżuteria srebrna jest idealna do kreowania obrazu namiętnej femme fatale zaś delikatna srebrna biżuteria sprawdza się w każdej codziennej stylizacji. Ostatnio bardzo modne staje się także łączenie biżuterii srebrnej i złotej, tzn. noszenie jednocześnie srebrnych i złotych wisiorków, bransoletek, łańcuszków.

Zupełnym zaskoczeniem i nowością ostatnich lat, jest srebro łączone z diamentami – coś nie do pomyślenia jeszcze 10 lat temu. A prawda jest taka, że srebro idealnie komponuje się z diamentami - jasne, błyszczące kolory srebra i diamentów dodają stylizacji świeżości i lekkości, odmładzają. 

Do tego w ostatnich latach doszedł nowy trend na biżuterię srebrną z kamieniami szlachetnymi, która ma być oryginalna i przykuwająca uwagę. Ale o tym już w naszym kolejnym wpisie.
pixel