Pierścionek zaręczynowy na Walentynki – co wybrać na zaręczyny w dniu zakochanych?

Zastanawiasz się, czy pierścionek zaręczynowy na walentynki to dobry pomysł? Bardziej romantycznego dnia w roku z pewnością nie znajdziesz. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto wręczyć pierścionek zaręczynowy w walentynki, a kiedy warto odłożyć zaręczyny na inny dzień.

Zaręczyny to bardzo ważny dzień w życiu zakochanych osób. Każda kobieta marzy, żeby dostać pierścionek zaręczynowy w romantycznych okolicznościach – zaręczyny w Walenynki zdają się więc być dobrym pomysłem. Równie ważne, jak oprawa zaręczyn jest jednak to czy ukochany traktuje Wasze zaręczyny jako kolejny etap w związku oraz czy dołoży wszelkich starań, żeby ten dzień był dla Was obojga bardzo wyjątkowy.

Pierścionek zaręczynowy na Walentynki - czy to dobry pomysł?

Dzień Świętego Walentego to najbardziej romantyczny dzień w roku. Nietrudno więc o romantyczną atmosferę tego dnia i odpowiednią oprawę zaręczyn. Jeśli nie masz duszy romantyka, wykorzystaj wyjątkową atmosferę święta zakochanych i podaruj swojej ukochanej pierścionek zaręczynowy na walentynki.

Zaręczyny w Walentynki są też doskonałym wyborem dla zapominalskich, którzy nie pamiętają nawet o swoich urodzinach. Jeśli nie masz pamięci do dat i istnieje ryzyko, że już za rok zapomnisz o rocznicy Waszych zaręczyn, to podaruj ukochanej pierścionek zaręczynowy na walentynki. Tej daty z pewnością nie przegapisz i co roku będziecie świętować rocznicę Waszych zaręczyn w bardzo romantycznej atmosferze. 😉

Pierścionek zaręczynowy na Walentynki nie będzie jednak dobrym pomysłem jeśli oboje z ukochaną lubicie celebrować każde, nawet najmniejsze wydarzenie w Waszym życiu. Jeśli poprosisz o rękę swoją wybrankę w dniu zakochanych, za rok będziecie celebrować aż dwa święta jednego dnia. A to oznacza, że stracicie jeden bardzo ważny dzień, który mógł dołączyć do długiej listy Waszych prywatnych świąt.

Jeśli wybranka Twojego serca jest bardzo wymagająca wobec siebie i innych, może zarzucić Ci, że wykorzystałeś walentynkową atmosferę, żeby ją poprosić o rękę. Wówczas może zarzucić Ci to, że nie potrafisz sam stworzyć wyjątkowej i bardzo romantycznej atmosfery. W takiej sytuacji lepiej w Walentynki zabrać ukochaną na kolację, a pierścionek zaręczynowy wręczyć jej w innym dniu.

Jak zorganizować zaręczyny w Walentynki?

Walentynki to najbardziej romantyczny dzień w roku, w którym nie jest trudno o odpowiednią zaręczynową oprawę. Jeśli jednak nie chcesz, żeby Twoja przyszła narzeczona pomyślała, że „idziesz na łatwiznę”, powinieneś się naprawdę postarać. Możesz wykorzystać walentynkową scenerię w restauracji czy w Waszej ulubionej kawiarni, ale pamiętaj, że ważna jest również Twoja inwencja. Oprócz czerwonych serduszek❤️, które wypełniają w Walentynki wszystkie sklepy i większość lokali, postaraj się o wyjątkową muzykę. Najlepiej taką, która przywołuje miłe dla Was wspomnienia. Nie zapomnij również o kwiatach.🌹

Wybierz romantyczne, ale też eleganckie miejsce. Dzień, w którym wręczysz pierścionek zaręczynowy na Walentynki będziecie wspominać przez wiele lat. Właśnie dlatego wybór miejsca, w którym się oświadczysz ukochanej, jest prawie tak ważny, jak wybór samego pierścionka zaręczynowego.💍

Jaki pierścionek zaręczynowy podarować na walentynki?

Nie oszczędzaj na pierścionku! Jeśli decydujesz się wręczyć pierścionek zaręczynowy w Walentynki, to powinien być równie wyjątkowy, jak dzień, który wybrałeś na Wasze zaręczyny. Pamiętaj jednak, że walentynkowa atmosfera przeminie już następnego dnia, a pierścionek zaręczynowy Twoja ukochana będzie nosić przez całe życie; czerwone serca lepiej się prezentują na kartce walentynkowej niż jako oczko pierścionka zaręczynowego. Kilka wskazówek dotyczących ceny pierścionka zaręczynowego znajdziesz w naszym artykule pt. Ile wydać na pierścionek zaręczynowy?

Wybierz pierścionek zaręczynowy zgodny z gustem ukochanej

Wybierając pierścionek zaręczynowy na Walentynki , nie licz, że pod wpływem pierścionka Twoja przyszła narzeczona zmieni swój gust. Dopasuj pierścionek do jej stylu i biżuterii, którą najczęściej nosi. W ten sposób będziesz mieć pewność, że pierścionek zaręczynowy spodoba się ukochanej. Wybierając pierścionek zaręczynowy kieruj się zasadami zamieszczonymi poniżej:

  • Jeśli Twoja przyszła narzeczona lubi drobne pierścionki w kształcie obrączki z niewielkimi oczkami, taki też powinien być pierścionek zaręczynowy. Dla fanki bardziej okazałej biżuterii wybierz pierścionek zaręczynowy większych rozmiarów. Pamiętaj, że jest to biżuteria, która powinna być bardzo neutralna, czyli taka, która pasuje do innych dodatków.
  • Duży i bardzo ozdobny pierścionek zaręczynowy może szybko się znudzić, ponieważ do takiej ozdoby trudno jest dopasować inne dodatki. Ponadto, pierścionek zaręczynowy z bardzo dużym oczkiem lub wykładany wieloma różnorodnymi kamieniami szlachetnymi nie będzie pasował do codziennych stylizacji.
  • Wybór pierścionka zaręczynowego to decyzja na całe życie, dlatego też powinien być dobrze przemyślany. Jeśli nie czujesz się na siłach samodzielnie wybrać pierścionka zaręczynowego, poproś o pomoc siostrę lub przyjaciółkę Twojej przyszłej narzeczonej. Bardzo ważnym jest także, aby była to osoba, która potrafi dotrzymać tajemnicy.
  • Kupując pierścionek zaręczynowy w dobrym sklepie z biżuterią możesz również poprosić o pomoc sprzedawcę – w końcu jest to osoba, która sprzedaje pierścionki zaręczynowe każdego dnia. Jak nikt inny zna upodobania kobiet i doskonale wie jakie pierścionki zaręczynowe cieszą się największym zainteresowaniem.

Jaki pierścionek zaręczynowy zawsze jest trafionym wyborem?

Do niedawna wśród pierścionków zaręczynowych królowały te ze złota. Jednak nie każda kobieta nosi biżuterię w kolorze żółtym i nie każda lubi mieszać srebrne pierścionki ze złotymi. Dla miłośniczki srebrnej biżuterii wybierz pierścionek srebrny lub z białego złota. Jeśli chcesz, aby srebrny pierścionek zaręczynowy nie był tańszy od złotego, poszukaj takiego z brylantem, diamentami lub innymi drogimi kamieniami szlachetnymi. Wybierając pierścionek zaręczynowy na Walentynki pamiętaj również, że jest to biżuteria, którą Twoja ukochana będzie nosić codziennie przez większość swojego życia.

Pierścionek zaręczynowy powinien być piękny, ale też praktyczny, czyli niezbyt duży i taki, który nie będzie przeszkadzał podczas wykonywania codziennych obowiązków. Istotny jest także wzór - pierścionek zaręczynowy powinien pasować również do obrączek, które niedługo zagoszczą na Waszych palcach.

Planujesz podarować ukochanej pierścionek zaręczynowy na Walentynki? Zacznij od wyboru pierścionka - najlepiej zanim walentynkowe szaleństwo zacznie się na dobre. Poproś sprzedawcę o zapakowanie pierścionka w piękne pudełeczko w kształcie serca. Teraz możesz zacząć planować całą oprawę Waszych zaręczyn.

BLOG - STRONA GŁÓWNA
pixel