Ile wydać na pierścionek zaręczynowy?

Każdy mężczyzna zadaje sobie przed zaręczynami podstawowe pytania. Jaki wybrać i ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Czy pierścionek zaręczynowy powinien być z diamentem? A może szafirem lub rubinem? Złoty czy srebrny? Drogi czy tani? Jest to kwestia o tyle stresująca, że pierścionek ten będzie przedmiotem oceny narzeczonej, jej surowych rodziców, przyjaciół i całej masy postronnych osób. Tutaj dowiesz się jaki pierścionek powinno się wybrać i ile powinien kosztować. O tym zaś na której ręce oraz na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy piszemy w naszym artykule "Jak nosić pierścionki i obrączki? Wybór palca ma znaczenie"

Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jaki pierścionek zaręczynowy powinieneś wybrać? My mamy jedną odpowiedź na tak postawione pytanie. Kup taki pierścionek jaki się będzie podobał miłości Twojego życia. Pamiętaj, że Twoja przyszła żona będzie prawdopodobnie nosić ten pierścionek codziennie. Dlatego musisz wybrać taki który będzie się wpasowywał do jej stylu. Możesz przy tym, ale nie musisz, wziąć pod uwagę kilka naszych małych sugestii.😉

Zastanów się, co chciałaby dostać Twoja narzeczona. Najłatwiej to stwierdzić śledząc jakiego rodzaju biżuterię likuje na forach społecznościowych. Na szczęście, nawet w naszych czasach, nie każda kobieta prowadzi swoje życie w wirtualnym świecie. Wtedy można założyć, że chciałaby dostać podobny rodzaj biżuterii, jak ta którą już nosi. Można też spróbować zbadać temat w trakcie wspólnych wypraw na zakupy albo podpytać przyjaciółki obdarowywanej osoby.

Pomyśl, czy chciałbyś, żeby pierścionek zaręczynowy miał jakąś szczególną wymowę lub przesłanie, które chciałbyś przekazać ukochanej. Naszym zdaniem to wymowa jest ważniejsza niż kwota wydana na pierścionek. Poza tradycyjnym już pierścionkiem zaręczynowym z diamentem masz do wyboru:

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Kiedyś panowało nawet przekonanie, że cena pierścionka zaręczynowego powinna być równoważna kilku pensjom narzeczonego, bo to miało świadczyć o tym, że mu naprawdę zależy. Ale jak jest teraz? Szczerze? W ogóle się tym nie przejmuj. Wydaj tyle ile uważasz za stosowne i nie oglądaj się na opinie innych. Weź pod uwagę swoją sytuację finansową. Oczywiście zastaw się a postaw się wciąż pokutuje w naszym społeczeństwie, ale nie musisz się poddawać tej presji. Najważniejsze jest, żeby narzeczona była szczęśliwa, ale Ty też nie możesz czuć, że jej szczęście jest okupione za dużym Twoim wyrzeczeniem.

Możesz oczywiście kupić diamentowy pierścionek zaręczynowy Tiffaniego tylko czy to będzie coś co sprawi Wam obojgu radość? Ten najsławniejszy pierścionek zaręczynowy na świecie, który został zaprojektowany w 1886 roku właśnie przez Charlesa Tiffany’ego jest w sprzedaży do dziś. Tiffany uznał, że piękno leży w prostocie i eksponowanym diamencie jako symbolu wiecznej miłości. Jednak nawet on zorientował się, że nie o cenę pierścionka tu chodzi i te pierścionki zaręczynowe Tiffany sprzedawał z różnymi diamentami (pod względem wielkości) tak aby każdego zakochanego było stać na jego kupno.

Wcześniej czy później zadasz sobie też następujące pytanie. Czy wybrać pierścionek zaręczynowy srebrny czy też złoty? Różnica w cenie jest dość znaczna. W naszej ocenie wszystko zależy - jak zwykle - od narzeczonej. Jeśli lubi srebro to na prawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić srebrny pierścionek zaręczynowy. Tym bardziej, że rodowane srebro właściwie z wyglądu nie różni się od białego złota. Więc jeśli szukasz pierścionka zaręczynowego do 1000 złotych to nie zastanawiaj się nawet i kup srebrny. Już w cenie do 500 zł znajdziesz delikatny i cudowny srebrny pierścionek. Do 1000 złotych można znaleźć zaś obłędnie piękne okazy. Na złoty pierścionek będziesz musiał przygotować co najmniej 1000-1500 złotych albo nawet więcej w zależności od rodzaju, wielkości i jakości kamienia.

I na koniec jedna uwaga. Tani pierścionek zaręczynowy nie oznacza kiepski albo zły! Najważniejsze, aby był od serca. Co jakiś czas pojawiają się w mediach społecznościowych akcje pt. mój ukochany tani pierścionek zaręczynowy, w których kobiety z całego świata chwalą się swoimi pierścionkami za 100 dolarów. Wniosek jak można wysnuć jest jeden. Nie ważna jest cena, ale miłość, która ma trwać wiecznie. Może ci się to wydawać trywialne, ale z czasem okaże się, że wybór pierścionka na zaręczyny był jedną z najłatwiejszych decyzji w Twoim życiu. 😉

Argumenty za kupowaniem pierścionka zaręczynowego razem

Tradycja nakazuje, żeby mężczyzna wybrał pierścionek zaręczynowy i wręczył go ukochanej w trakcie oświadczyn. Tradycja tradycją a Ty możesz zrobić, jak uważasz za słuszne. W naszych czasach coraz więcej par decyduje się na wspólne wybieranie pierścionka zaręczynowego po zaręczynach i kto wie, czy to nie jest najlepsza droga dla Was.

Jakie są argumenty przemawiające za wspólnym kupowaniem pierścionka zaręczynowego? Po pierwsze możecie ustalić wspólnie budżet💰. Jeśli Twoja narzeczona będzie uczestniczyć w ustaleniu budżetu będzie mniej chętna do wydawania fortuny na jeden pierścionek. Być może...😉 Wspólne poszukiwanie pierścionka zaręczynowego zdejmie ponadto z Ciebie presję związaną z wyborem w pojedynkę tego jednego jedynego właściwego egzemplarza. A jednocześnie da Ci poczucie spokoju, że pierścionek na pewno Jej się spodoba, bo przecież sama go wybrała. Wspólne wybieranie pierścionka zaręczynowego da Wam również przedsmak tego, jak będzie wyglądać podejmowanie przez Was wspólnych decyzji, które staną się chlebem powszednim w małżeństwie.😉

Czy z tą garścią przydatnych wskazówek kupowanie pierścionka zaręczynowego💍 nie wydaje Ci się teraz o niebo prostsze? Powodzenia!!!

BLOG - STRONA GŁÓWNA

To może Ciebie zainteresowaćpixel