Pierścionki z szafirem

ilość znalezionych towarów: 38

Pierścionek z szafirem

Szafir to kamień szlachetny, który od wieków postrzegany jest jako symbol wierności. Dlatego pierścionki z szafirem tak często są wybierane jako pierścionki zaręczynowe. W naszym sklepie jubilerskim online znajdziesz bogaty wybór pierścionków z tym kamieniem naturalnym. Są wśród nich idealne pierścionki na zaręczyny oraz na prezent na Walentynki, pod choinkę lub tak po prostu, aby sprawić przyjemność ukochanej. Barwa szafiru sprawia, że srebrny pierścionek z szafirem będzie pasował praktycznie do każdej stylizacji więc taki upominek nie tylko jest piękny, ale i bardzo praktyczny.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem

Może tego nie wiesz, ale szafir jest drugim po diamencie kamieniem szlachetnym zdobiącym pierścionki zaręczynowe. Co więcej, pierścionki, kolczyki, bransoletki czy łańcuszki z szafirami są bardzo często wybierane jako prezent dla ukochanej z okazji Walentynek, Dnia Kobiet czy też rocznic ślubu. Już począwszy od czasów starożytnych szafiry były doceniane za swe piękno i mistyczne właściwości. Od wieków biżuteria z szafirami była bardzo dobrym pomysłem na prezent dla kobiety. Po prostu - szafir osadzony w pierścionku, naszyjniku czy też kolczykach zawsze cudownie podkreśli kobiecą urodę. Ale pierścionki zaręczynowe z szafirem to również niezwykłe historie miłosne. Oto historia pewnego pierścionka zaręczynowego z szafirem w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Szafiry są od wieków ulubionym kamieniem brytyjskiej rodziny królewskiej. Biżuterię z szafirami nosiły wszystkie angielskie królowe. W nowożytnych czasach największy wpływ na popularyzację tego przepięknego kamienia szlachetnego miał fakt, że w 1980 książę Karol podarował okazały pierścionek z przepięknym cejlońskim szafirem księżnej Dianie jako pierścionek zaręczynowy. Uwaga szerokiej publiczności znowu skupiła się na tym pierścionku z szafirem, kiedy w 2010 roku książę William podarował pierścionek swojej matki swojej wybrance - księżnej Kate.

Odtąd zaczęło powstawać tysiące replik tego modelu pierścionka i cieszy się on wielkim zainteresowaniem jako właśnie pierścionek zaręczynowy. Pierścionek został wykonany z 18 karatowego białego złota. Koronę pierścionka zdobi 12 karatowy owalny niebieski cejloński szafir otoczony 14 diamentami. Pierścionek został wykonany przez ówczesnego nadwornego jubilera korony brytyjskiej - Gerrarda. Sam projekt pierścionka zostatał zaś zainspirowany szafirowo-diamentową broszką królowej Wiktorii, prezentem ślubnym od księcia Alberta w 1840 roku, który Victoria założyła tego dnia jako „coś niebieskiego”. Po rozwodzie z księciem Karolem Diana dalej nosiła swój pierścionek zaręczynowy. Kto by nie nosił.

Po śmierci Diany pierścionek najpierw trafił do Harrego, a potem do księcia Williama, który z tym pierścionkiem oświadczył się jesienią 2010 roku w Kenii. Catherine Middleton powiedziała oczywiście tak. Warto w tym miejscu wspomnieć, że księżna Kate jest od lat najlepszą ambasadorką biżuterii z szafirem i przy każdej nadarzającej się okazji stara się mieć na sobie coś z tym kamieniem szlachetnym.

Sławna biżuteria z szafirem naturalnym

Jak już wiesz szafiry to jedne z najbardziej ulubionych kamieni szlachetnych koronowanych głów. W brytyjskiej koronie są dwa bardzo sławne klejnoty: Edward i Stuart. Także gwiazdy kina nie mogły oprzeć się urokowi szafiru. W nowojorskim Instytucie Smithsonian znajduje się Gwiazda Bombaju, który przekazała na rzecz tej placówki jedna z najsłynniejszych aktorek kina niemego – Mary Pickford. Szafir był prezentem od jej męża, który w latach dwudziestych ubiegłego wieku podarował jej go w ramach upominku. Obecnie klejnot mogą podziwiać wszyscy miłośnicy naturalnych kamieni szlachetnych, którzy odwiedzają ten instytut.

Najczęściej wyszukiwane

Biżuteria z szafirem

Zawieszki z szafirem

Komplety biżuterii z szafirem

Kolczyki z szafirem

Bransoletki z szafirem

Złote kolczyki z szafirem

pixel