Jak nosić pierścionki i obrączki? Wybór palca ma znaczenie

Jak nosić pierścionki i obrączki? Wybór palca ma znaczenie

Czy wiesz, jak nosić pierścionki, a jak nosić obrączki? Okazuje się, że wybór dłoni i palca ma w tym przypadku ogromne znaczenie! Poniżej dokładnie wyjaśniamy, jak nosić pierścionki i co oznacza noszenie ich na konkretnych palcach. Zobacz!

Zanim podpowiemy, jak nosić pierścionki, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy i jak nosić obrączki, warto zacząć od kilku zdań wstępu. Otóż pierścionki to ulubiony element damskiej biżuterii. Statystyczna kobieta nosi pierścionki na więcej niż jednym palcu i przyozdabia nimi obie dłonie. Najczęściej palec, na który zakładamy pierścionek, dobieramy pod względem estetycznym, tymczasem pierścionki na poszczególnych palcach symbolizują coś innego. Czy wiesz, że dłoń, na której nosisz biżuterię, zdradza cechy twojego charakteru? Zatem wybór dłoni i palca, na którym nosisz pierścionki, wiele o Tobie mówi. Sprawdź, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy, a na którym obrączkę. Dowiedz się, co oznacza pierścionek noszony na poszczególnych palcach - wszystkie te informacje znajdziesz poniżej!

Jak nosić pierścionki? Znaczenie lewej i prawej dłoni

Pierścionki na prawej dłoni noszą osoby, które mają wielkie serce ❤️, są bardzo szczodre i lubią uszczęśliwiać innych. Kupowanie i obdarowywanie sprawia im prawdziwą przyjemność. Wręczanie upominków daje im więcej radości niż ich przyjmowanie.

Natomiast pierścionki na lewej dłoni noszą osoby, które wolą otrzymywać prezenty, niż je dawać 😉. Kupowanie i wręczanie prezentów wprawia ich w zakłopotanie, dlatego podświadomie unikają takich sytuacji.

Pierścionki a znaczenie poszczególnych palców

Pierścionek na kciuku noszą osoby pewne siebie, kochające modę i otwarte na modowe nowinki, odważne, wręcz ślepo podążające za trendami. Złota obrączka na kciuku jest symbolem zawarcia małżeństwa z osobą tej samej płci. W starożytności biżuterię na tym palcu nosiły wyłącznie osoby odznaczające się wyjątkową kondycją i siłami witalnymi. Obrączkę lub designerski pierścionek na kciuku często noszą młodzi ludzie jako przejaw buntu oraz symbol przynależności do określonej subkultury.

Pierścionek na palcu wskazującym noszą osoby, które czują się wyjątkowe i lepsze od innych. Nosząc biżuterię na tym palcu, podświadomie chcą podkreślić swoją wyjątkową osobowość i podnieść swój status, a także zaskarbić sobie przychylność oraz poważanie u innych ludzi. Noszenie pierścionka na palcu wskazującym poprawia samoocenę, buduje pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa. Biżuteria na palcu wskazującym jest szczególnie polecana osobom skromnym, z niskim poczuciem wartości. Natomiast ortodoksyjni Żydzi na palcu wskazującym noszą pierścionek zaręczynowy i obrączkę.

Pierścionek na palcu środkowym, podobnie jak ten noszony na wskazującym, dodaje pewności siebie. Natomiast chińska koncepcja głosi, że biżuteria na palcu środkowym ułatwia utrzymanie życiowej równowagi, harmonii z otaczającym światem oraz pomaga odróżnić dobro od zła. Palec wskazujący jest jednocześnie tym palcem, na którym najczęściej kobiety noszą biżuterię, przeważnie mężatki, które mają już zajęte oba palce serdeczne. Palec środkowy jest najdłuższym palcem, na którym doskonale prezentują się okazałe i duże pierścionki. Droga biżuteria na palcu środkowym sprawia, że czujesz się bardziej kobieca i uwodzicielska - i tak też odbierają Cię inni.😍

Pierścionek na palcu serdecznym - jest to palec zarezerwowany na pierścionek zaręczynowy i obrączkę ślubną. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by nosić na nim pierścionki (w przypadku osób niezaręczonych i niezamężnych) od bliskich sercu osób. Pamiętajmy jednak, że zajęty palec serdeczny oznacza zajęte serce.❤️ Jeśli więc szukasz drugiej połowy, warto zrezygnować z noszenia na tym palcu pierścionka, szczególnie na lewej dłoni.

Pierścionek na małym palcu - osoby noszące pierścionek na małym palcu to indywidualiści z rozbudowanym poczuciem własnej wartości, którzy mają jasno postawione cele i sukcesywnie do nich dążą. Mały palec jest zarezerwowany przez szczególny rodzaj biżuterii. Pierścionki noszone na małym palcu to przeważnie biżuteria o dużej wartości sentymentalnej, np. sygnet lub pierścień rodowy, pierścień symbolizujący pochodzenie, status społeczny i materialny, przynależność do bractwa, lub grupy przestępczej. Biżuterię na małym palcu noszą seniorzy szanowanych rodów, założyciele i właściciele wielkich korporacji, członkowie bractwa, gangu, klanu. Pierścionek na małym palcu to najczęściej duży, rzucający się w oczy klejnot wykonywany na zamówienie, w jednym lub kilku egzemplarzach. Ponadto biżuteria noszona w tym miejscu oznacza otwartość seksualną i jest to najczęściej srebrny lub złoty pierścionek nieróżniący się od tych, które nosi się na innych palcach.

Od lat dużą popularnością cieszą się pierścionki srebrne, których najpiękniejsze i najmodniejsze modele znajdziesz w naszym sklepie z biżuterią Prana. W kategorii srebrne pierścionki damskie dostępne są piękne srebrne pierścionki wzbogacone kamieniami szlachetnymi, które idealnie dopełnią zarówno wyjściową, jak i codzienną stylizację. Koniecznie zobacz, bo wybór jest naprawdę duży!

Na której ręce i na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy w Polsce?

Pierścionek zaręczynowy w Polsce nosi się zawsze na palcu serdecznym, który jest zarezerwowany na biżuterię od ukochanej, ważnej dla nas osoby. Do upadku powstania styczniowego Polki nosiły pierścionek zaręczynowy i obrączkę na palcu serdecznym lewej dłoni, która prowadzi prosto do serca, zgodnie ze zwyczajem panującym w całej Europie Zachodniej. Jednak po klęsce powstania styczniowego zaręczone kobiety przekładały pierścionek zaręczynowy, a zamężne również obrączkę, na prawą rękę. Wówczas panował zwyczaj, zgodnie z którym pierścionek zaręczynowy lub obrączkę przekładały kobiety na znak żałoby po ukochanym. Obecnie niektóre wdowy przekładają obrączkę z prawej ręki na lewą po stracie męża lub narzeczonego - jest to symbol żałoby.

Polki bardzo często decydują się na noszenie pierścionka zaręczynowego po ślubie na tym samym palcu, na którym jest obrączka, ze względów praktycznych. Wówczas lewa ręka pozostaje na inne aktualnie modne pierścionki, które nie zawsze pasują do biżuterii od ukochanego.

Jak noszą pierścionek zaręczynowy kobiety z różnych stron świata?

Pierścionek zaręczynowy w Europie Zachodniej, Ameryce, Kanadzie i Afryce nosi się wyłącznie na palcu serdecznym lewej dłoni. Zgodnie z rosyjską, żydowską oraz indyjską tradycją pierścionek zaręczynowy nosi się na palcu wskazującym lewej dłoni, przez całe życie. W Irlandii w dniu zaręczyn większość kobiet otrzymuje pierścionek Claddagh, z sercem w koronie, które trzymają dłonie. Jest to symbol miłości, przyjaźni, wierności i lojalności. Nie bez znaczenia jest też sposób, w jaki kobieta założy ów pierścionek. Węgrzy w dniu zaręczyn obdarowują kobietę obrączką zaręczynową, która po ślubie zyskuje status ślubnej. Co ciekawe, na Węgrzech i w krajach skandynawskich kobiety nie dostają wcale pierścionka zaręczynowego, który w tamtejszej kulturze nie istnieje. Natomiast w Skandynawii funkcję pierścionka pełni obrączka zaręczynowa, do której potem dołącza druga - ślubna.

Jak nosić obrączki?

W Polsce obrączkę ślubną nosi się zawsze na palcu serdecznym prawej dłoni, w przypadku kobiet obrączka zastępuje miejsce pierścionka zaręczynowego, który przekłada się na drugą rękę. Warto się też zastanowić, jak nosić obrączki będące symbolem przyjaźni. Otóż taka obrączka może być noszona na palcu środkowym prawej ręki lub palcu serdecznym lewej ręki. Pamiętaj, jeśli włożysz ją na palec serdeczny prawej ręki, poinformujesz płeć przeciwną, że jesteś zajęta. Obrączka na kciuku to z kolei symbol zawarcia małżeństwa lub przebywania w stałym związku z osobą tej samej płci. W kulturze węgierskiej obrączka pełni jednocześnie dwie role. Od dnia zaręczyn do ślubu jest obrączką zaręczynową i mężczyzna wkłada ją kobiecie na palec serdeczny lewej dłoni, zaś w dniu ślubu obrączkę przekłada się na prawą rękę i od tej pory jest obrączką ślubną. W krajach skandynawskich kobiety noszą aż dwie obrączki - zaręczynową i ślubną. Pierwszą otrzymują w dniu zaręczyn, drugą, dokładnie taką samą, w dniu ślubu. Obie są noszone na palcu serdecznym lewej ręki.

Nie tylko sposób noszenia ma znaczenie. Stary przesąd głosi, że obrączki ślubne idealnie okrągłe i gładkie są najlepszą wróżbą na całe wspólne życie. Według tego przesądu gładka obrączka to gładkie życie. Natomiast obrączki chropowate, ażurowe to zapowiedź życia z licznymi przeszkodami i potyczkami. Kolejne ludowe wierzenie głosi, że obrączka powinna być wykonana z bardzo trwałego kruszcu, który będzie gwarancją trwałości związku małżeńskiego.😉

Podsumowanie

Pisząc o tym, jak nosić pierścionki i jak nosić obrączki, trzeba wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii. Otóż nosząc więcej niż jeden pierścionek na jednej dłoni, warto pamiętać, aby biżuteria do siebie pasowała. Ponadto ozdabianie wszystkich palców pierścionkami wprowadza niepotrzebny chaos. Przy dużej ilości biżuterii trudno dostrzec i docenić walory estetyczne poszczególnych pierścionków. Zakładając z kolei duży bardzo ozdobny pierścień, warto zrezygnować z pozostałych - idealnym uzupełnieniem takiego pierścionka będzie stylowy wisiorek i bransoletka.

pixel