Pierścionki z tanzanitem

ilość znalezionych towarów: 44

Pierścionki z tanzanitem

Jeśli szukasz oryginalnego pierścionka zaręczynowego lub po prostu pierścionka srebrnego na każdą okazję to postaw na pierścionek z tanzanitem. W naszym internetowym sklepie jubilerskim znajdziesz duży wybór srebrnych pierścionków z tym kamieniem naturalnym. Wszystkie są wykonane ze srebra najwyższej próby 925 rodowane lub pozłacane.

Pierścionek z tanzanitem naturalnym

Tanzanit to niezwykły minerał. Znany jest ludzkości od lat sześćdziesiątych XX wieku. Odkryty został zupełnie przypadkiem u podnóża najwyższego masywu Afryki – Kilimandżaro. Jego nazwa pochodzi od miejsca, gdzie jest pozyskiwany – Tanzanii. Srebrne pierścionki z tanzanitami oraz inne ozdoby wykonane z tego wyjątkowego kamienia szlachetnego są niezwykle cenne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kamień ten wydobywany jest jedynie w dwóch regionach Tanzanii – Arusha i Moshi. W innych miejscach na naszej planecie nie udało się znaleźć najmniejszego śladu tych klejnotów. Jednym z najsłynniejszych egzemplarzy biżuterii z tym niebieskim kamieniem naturalnym jest pierścionek z tanzanitem o nazwie Schneider Ring. Jest to kamień o niezwykłej barwie, która przywodzi na myśl szafir. Klejnot otoczony jest diamentami oraz platyną. W samym środku korony pierścienia znajduje się tanzanit w kształcie trójkąta o wadze 12,11 karata. Największym znalezionym dotychczas kamieniem jest tanzanit Mawenzi. Odnaleziono go 270 metrów pod ziemią. Swoją nazwę otrzymał na cześć drugiego najwyższego szczytu w masywie Kilimandżaro. Dlaczego nie numeru jeden pod względem wysokości? Wiele osób uważa, że jeszcze większe minerały kryją się pod powierzchnią i czekają na odkrycie i osadzenie w biżuterii zdobiącej płeć piękną.

Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem

Pewnie od razu spytasz: pierścionek zaręczynowy? Tanzanit? Serio? A my odpowiemy: tak serio. Cudowny niebieski blask tego jakże rzadkiego kamienia szlachetnego sprawia, że staje się on coraz bardziej popularnym kamieniem zdobiącym pierścionki zaręczynowe. W naszej kolekcji srebrnych pierścionków z kamieniami szlachetnymi znajdziesz wiele wzorów pierścionków zaręczynowych z tym niebieskim oczkiem. Twoja wybranka z pewnością będzie wniebowzięta otrzymując od Ciebie tak wyjątkowy klejnot osadzony w błyszczącym się srebrze. To wyjątkowa biżuteria dla wyjątkowych kobiet.

Mistyczny tanzanit pierścionki magii

Błękitna barwa minerału działa kojąco na zmysły. Pomaga wyciszyć emocje i wsłuchać się w swoje wewnętrzne ja. Powszechnie uważa się, że sprzyja szczęściu rodzinnemu i budowaniu trwałych i wartościowych więzów. Stąd też coraz częściej ten niebieski kamień jest wybierany jako pierścionek zaręczynowy. Pierścionek srebrny z tanzanitem pomoże Ci też osiągnąć sukces zawodowy. Jego moc bowiem korzystnie wpływa na sprawy finansowe oraz rozwój biznesu. Musisz pamiętać jednak, że dobroczynne działanie tego kamienia szlachetnego przeznaczone jest jedynie dla ludzi o szczerych zamiarach! Ciekawostką jest, że wielu znawców magicznego działania minerałów uważa, że tanzanit zmienia swój kolor wraz ze zmianą zdania. Zjawisko to nazywane jest efektem aleksandrytu.

Najczęściej wyszukiwane

Biżuteria z tanzanitem

Naszyjniki z tanzanitem

Komplety biżuterii z tanzanitem

Kolczyki z tanzanitem

Bransoletki z tanzanitem

Złote kolczyki z tanzanitem

pixel