Co jest modne w 2021? Biżuteria na 2021

Jeśli tu jesteś to pewnie zadajesz sobie pytanie co teraz będzie modne? Jaką biżuterię powinno się nosić w tym roku? Czy moją szkatułkę trzeba wyrzucić i od nowa zapełnić nowymi wzorami kolczyków, łańcuszków, pierścionków czy bransoletek?

Wpływ pandemii na modę w 2021

Mamy dla Ciebie same dobre wiadomości😍. Pierwsza dobra wiadomość jest taka, że nadchodzący sezon, dzięki nadal trwającej pandemii, podtrzyma trendy modowe 2020.

Największy wpływ na projektantów mody w dobie koronawirusa wywarło przejście większości pracowników na pracę zdalną. Nowy styl pracy i życia przełożył się na istny boom na wygodę: wygodne dresy, wygodne szerokie spodnie, bluzy, luźne stroje maxi, sportowe kolekcje do pracy czy podkoszulki. Do tego można dodać: dużo kolorów, jak najjaskrawszych. Na luzie i bez ograniczeń. Praca z domu zmieniła nasze podejście do wyglądu. Jesteśmy mniej sztywni, czujemy się swobodniej i tak też chcemy wyglądać.

Drugi, nieco odwrotny trend widoczny od połowy 2020 roku, wyrastający z pewnego sentymentalnego poczucia troski o zasoby, to trend kreowania nowego ze starych ubrań, stawiający pod znakiem zapytania dotychczasowe konsumpcjonistyczne podejście do życia. Tu mogą również dochodzić do głosu różne patchworkowe rozwiązania, połączenia różnych stylów.

Trzeci trend, co ucieszy niektórych, to powrót do minimalizmu i klasycyzmu, w postaci hołdowania bieli i czerni, najczęściej w połączeniu ze sobą.

A co z biżuterią?

Co ciekawe, odwrotny trend można zaobserwować w branży biżuteryjnej. Nie kupuje się jej mniej. Wręcz przeciwnie. W dobie pandemii sprzedaż biżuterii wzrosła o 35%, co najłatwiej wytłumaczyć można tym, że w dobie kryzysu czy niepewności, ludzie inwestują w biżuterię, by nie stracić na wartości pieniądza.

Podobnie jak w 2020 roku, biżuteria odgrywać będzie również w tym roku ogromną rolę, służąc nie tylko jako inwestycja na przyszłość, ale i jako najbardziej przydatny (jeśli nie strategiczny) dodatek do ubrań. W końcu można ją na szybko zarzucić na szyję, ręce czy uszy, nawet do dresów, czy podkoszulka i sprawiać wrażenie doskonale odstrojonej i eleganckiej, efektownie prezentując się do kamery podczas niespodziewanego wirtualnego spotkania służbowego. 😉

Trendy modowe 2021

A więc jakie są trendy biżuteryjne na 2021 rok? Przede wszystkim wyraziste, eleganckie wisiorki, większe i mniejsze, z kamieniami naturalnymi, rzucające się w oczy, naszyjniki z koralików i kamieni, przebojowe, rzucające się w oczy kolczyki. Wszystko co sprawdzi się w sytuacjach gotowości do pokazania się w kamerze.

O tym co pasuje do swetra już pisaliśmy. A co pasuje do luźnych dresów, które również w 2021 będą hitem mody? Królować będą optymistyczne barwy i kształty, nietuzinkowe kompozycje. Dobrze komponują się z dresami duże wisiorki. Najlepiej eleganckie, dodające nieco gracji i klasy do frywolnego ubioru. Kolczyki - o odważnych kompozycjach. Z różnymi kamieniami, o różnych, nieregularnych kształtach. Hitem staje się mieszanie biżuterii różnego rodzaju, kolorów, kształtów. Dość ekstrawaganckim trendem jest również noszenie kolczyków nie do pary albo noszenie kolczyka tylko na jednym uchu. Tak że jeśli zgubiłaś jeden kolczyk od pary i opłakujesz go, nie ma problemu. Nadal jesteś trendy😉.

BLOG - STRONA GŁÓWNA

To może Ciebie zainteresowaćpixel