Dress code dla biżuterii, czyli jak stylowo nosić biżuterię?

Dress code zbiór zasad dotyczących prawidłowego doboru ubrania do okoliczności. Dotyczy to tak ubrania jak i dodatków w postaci biżuterii. A więc jak dobrać biżuterię do danej okazji? Jaka biżuteria pasuje do np. stroju do pracy, a jaka do casualowej stylizacji? Czy trzeba nosić biżuterię jednego rodzaju, czy można łączyć biżuterię z różnych stylów? Ile biżuterii można założyć, żeby nie przesadzić? Wiele z nas zadaje sobie tego typu pytania niemal codziennie próbując dopasować biżuterię. Czy istnieją jakieś uniwersalne zasady dobierania biżuterii do stylizacji? Uniwersalny dress code?

Na to pytanie odpowiedź, jak zwykle, jest niejednoznaczna. A więc tak, istnieją zasady dobrego smaku, których przekroczenie narazi nas na … może nie śmiech, ale jednak poczucie niesmaku ze strony innych. Ale z drugiej strony odpowiedź może brzmieć również nie, bo biżuterię można dobierać, łącząc różne style, a jedynym limitem jest … nasza wyobraźnia i … no właśnie, poczucie dobrego smaku. 😉 A co, jeśli nie jesteś pewna, czy robisz to dobrze? Poniżej kilka prostych wskazówek, które pomogą ci się o tym przekonać.

Biżuteria ma przede wszystkim dopełniać twoją stylizację i dodawać akcentu oraz blasku twojemu wyglądowi. Jednak pamiętać należy, że biżuterię oraz strój dobieramy zależnie od okazji. Inaczej skomponujemy strój i biżuterię do pracy, inaczej na romantyczne wyjście, a jeszcze inaczej na wyjście rodzinne do cioci na imieniny. 😂 Ważne jest również dopasowanie biżuterii do cech fizjonomicznych, o czym piszemy szczegółowo w naszych innych artykułach do których linki zamieszczamy na końcu niniejszego artykułu.

Strój do pracy

W wielu miejscach pracy obowiązywać nas będzie dress code pracodawcy, czyli określona polityka dotycząca ubioru. Ale nie oznacza to przecież, że nie możesz nosić biżuterii do formalnego stroju. Nawet nosząc uniform, możesz wyglądać zachwycająco, dodając kilka dodatków biżuteryjnych do całości. Istnieje kilka prostych sposobów stylizacji ubioru formalnego.

Mniej znaczy więcej. Jednym z tych sposobów jest, by do pracy zakładać... jak najmniej biżuterii. Zamiast obwieszania się dużą ilością dużych, zwracających uwagę kolczyków czy naszyjników, do biura lepiej wybrać skromniejsze kolczyki sztyfty i pierścionek, ewentualnie bransoletkę. Dodadzą elegancji i podkreślą formalny charakter ubioru.

Postaw na prostotę i klasykę. Klasyka zawsze zadziała na twoja korzyść. Jeśli nie wiesz co dodać do stroju, zwłaszcza do biura, wybierz jakiś klasyczny dodatek, np. kolczyki z diamentami czy srebrny wisiorek z szafirami.

Mocny akcent. Jeśli twoje miejsce pracy nie ma polityki dotyczącej ubioru, możesz wybrać prosty strój, który podkreślisz mocnym naszyjnikiem czy bransoletką. Możesz również wybrać biżuterię z kamieniem urodzeniowym lub z innymi kolorowymi kamieniami naturalnymi, by rozświetlić swoją stylizację. Idealna będzie tu na przykład biżuteria ze szmaragdem czy rubinami. Możesz również wybrać jeden duży dodatek, na przykład pierścionek czy wisiorek z dużym, wyraźnym kamieniem. Pamiętaj jednak, by zrezygnować w takim wypadku z innych dodatków.

Biżuteria na wyjścia poza pracą. Czy dress code już nie obowiązuje?

Wybór biżuterii na wyjścia poza pracą może wydawać się prosty, ale w rzeczywistości jest trudniejszy niż myślisz. Jedna z zasad, którymi warto się w tym wypadku kierować jest, by naszyjnik czy wisiorek wielkością uzupełniał się z kolczykami. Oczywiście dużo zależy od samej stylizacji. Jeśli strój sam w sobie jest zachwycający, lepiej dobrać biżuterię, która go nie przytłoczy, a jedynie podkreśli. Jeśli chcesz podkreślić biżuterię, wybierz raczej prosty strój, który będzie tłem dla cudownej, zwracającej uwagę biżuterii. Jeśli chcesz pokazać swoją nowo kupioną bransoletkę z opalami, upewnij się, że rękawy twojego stroju będą krótkie. 😉

Podsumowując, dobór biżuterii do stroju zawsze daje nam duże pole do kreatywności. Należy jednak pamiętać, by nie przesadzić, a jednocześnie jak najlepiej podkreślić osobiste walory urody i swój wygląd.

BLOG - STRONA GŁÓWNA

To może Ciebie zainteresowaćpixel