Jak dobrać biżuterię do koloru oczu? Kobiece inspiracje

To jak dobrać cienie do koloru oczu jest niezwykle istotną kwestią codziennej stylizacji i wszystkie panie zdają sobie z tego sprawę. Natomiast jak dobrać biżuterię do koloru oczu dla wielu kobiet stanowi nie lada zagwozdkę – niewiele z nas wie, jak to robić. Tymczasem, odpowiednio dopasowana biżuteria pozwoli nie tylko urozmaicić nasz look, ale też podkreślić naturalną urodę.

Pytanie „jak dobrać biżuterię do koloru oczu?” nie należy do tych zadawanych najczęściej. A szkoda, bowiem jest to jeden z ważniejszych aspektów, pozwalający nam na stworzenie harmonijnej stylizacji oraz podkreślenie naturalnych walorów naszej urody. Sprawdź jaka biżuteria pasuje do konkretnych kolorów oczu.

Czy kolor oczu ma znaczenie przy doborze biżuterii?

Przy doborze biżuterii kolor ma niebagatelne znaczenie. Źle dobrana złota lub srebrna biżuteria może sprawić, że oczy - które u wielu Pań stanowią niepodważalny atut urody - mogą zejść na dalszy plan, stać się w jakiś sposób mało widoczne. Odpowiednio dobrana biżuteria do koloru oczu pozwoli nam urozmaicić sytuację, ale też podkreślić ich kolor. Dzięki temu cały outfit będzie spójny i estetyczny.

Oczywiście, starając się stworzyć spójną, harmonijną i efektowną stylizację należy pamiętać, żeby wziąć pod uwagę również inne czynniki, takie jak włosy, kolor skóry czy rysy twarzy.

Srebrna biżuteria dla kobiet niebieskookich czyli jak podkreślić niebieskie oczy

Niebieskie oczy to najpopularniejszy wśród Polek kolor oczu. Warto tu wspomnieć, że jednocześnie występuje on w najliczniejszej ilości odcieni – nie każda posiadaczka niebieskich oczu będzie miała taką samą barwę jak inna niebieskooka koleżanka.

Do niebieskich oczu pasuje przede wszystkim srebrna biżuteria , ewentualnie białe złoto. Jeśli zaś chodzi o kamienie, które świetnie współgrają z tym kolorem oczu, wymienić należy:

  1. szafiry oraz tanzanity, występujące najczęściej w różnych odcieniach niebieskiego, pozwolą nam na jeszcze bardziej wyraźne podkreślenie naturalnej barwy naszych oczu. Warto jednak pamiętać, aby wybrany kolor kamienia był w nieco innym odcieniu niebieskiego niż nasza tęczówka,
  2. cyrkonie, o naturalnej, przezroczystej barwie, które pięknie komponują się z odcieniami niebieskiego – to propozycja dla tych Pań, które nie są fankami zbyt mocno zdobionej srebrnej biżuterii, wolą postawić na bezpieczną, minimalistyczną elegancję,
  3. granaty i rubiny charakteryzujące się nasyconą czerwienią to z kolei propozycja dla odważnych kobiet, które starannie dobierają biżuterię do każdej stylizacji i nie boją się sięgnąć po wyraziste ozdoby. Czerwień tych kamieni doskonale kontrastuje z niebieskimi oczami, nadając całej stylizacji zadziorności❤️.

Biżuteria do niebieskich oczu nie powinna być zdobiona kamieniami w dokładnie takim samym odcieniu co tęczówka – możemy w ten sposób doprowadzić do efektu przymglenia, zlania się całości.

Jak podkreślić zielone oczy?

Zielone oczy to stosunkowo rzadka cecha. Zielonookie panie należą zatem do grona szczęśliwców, którzy mogą pozwolić sobie na wybranie dowolnego rodzaju kruszcu biżuteryjnego – świetnie sprawdzi się tu zarówno złota, jak i srebrna biżuteria. Jeśli zaś chodzi o kamienie, właścicielkom zielonych oczu dedykuje się następujące propozycje:

  1. złota lub srebrna biżuteria z zielonym kamieniem, pozwalająca podkreślić i wydobyć głębię koloru naszych oczu. Wybierać możemy spośród naprawdę wielu propozycji, takich jak: szmaragdy, jadeity czy agaty,
  2. biżuteria z rubinami i granatami, czyli taka, która charakteryzuje się odcieniami czerwieni. Ta propozycja skierowana jest dla Pań lubiących kontrastowe, niecodzienne połączenia i efektowny rezultat,
  3. biżuteria z cytrynem, czyli w odcieniach przezroczystości i żółci. To rozwiązanie nadaje unikalności całej stylizacji i oczywiście świetnie komponuje się z zielonym odcieniem oczu.

Jak podkreślić brązowe oczy?

Biżuteria dopasowana do koloru oczu jakim jest brąz, to jeszcze szersze pole do działania niż w przypadku wcześniejszych barw. Zarówno złoto, jak i srebro będą pasować do tego koloru. Jeśli jednak chodzi o kolor kamieni pasujący posiadaczkom brązowych oczu, świetnie sprawdzą się:

  1. rubiny i granaty, czyli czerwienie, świetnie komponują się z brązowymi oczami. Obie barwy są z definicji ciepłe, dlatego pięknie się uzupełniają,
  2. kwarce, cytryny i bursztyn, czyli kamienie w odcieniach złota, żółci i pomarańczy. Ciepłe, miodowe odcienie również doskonale pasują do równie ciepłych brązów,
  3. niebieskie i zielone kamienie, które – jako kontrast do brązowych oczu – będą rozwiązaniem dedykowanym odważnym kobietom.

Odpowiednio dobrana biżuteria do koloru oczu pozwoli nam stworzyć spójną stylizację, a także podkreślić nasze naturalne piękno. Nie bez powodu mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy – zadbaj więc o ich odpowiednią oprawę!

BLOG - STRONA GŁÓWNA

To może Ciebie zainteresowaćpixel