Prezent dla mamy. Co kupić?

Skoro jesteś tutaj to oznacza, że zastanawiasz się jaki wybrać prezent dla mamy. Być może są to jej urodziny, imieniny lub Dzień Matki, a Ty nie masz pomysłu. Co może sprawić jej radość? Nie martw się! Jesteś w dobrym miejscu! Prezentujemy tu pomysły na prezent dla mamy na każdą z tych okazji.

Zanim jednak zaprezentujemy ci nasze pomysły na prezent, zastanów się nad tym jaki podarunek sprawi twojej mamie najwięcej radości. W tym celu odpowiedz na poniższe 5 pytań. A więc zaczynamy.

 1. Czy Twoja mama lubi prezenty drogie czy też nie ma to dla niej żadnego znaczenia?
 2. Czy Twoja mama zawsze ocenia otrzymany prezent? Czy stresuje cię ten fakt?
 3. Czy Twoja mama ma ukryte marzenia? Np. chciałaby zobaczyć góry, morze albo wybrać z plecakiem dookoła świata?
 4. Czy Twoja mama w ogóle oczekuje od ciebie prezentu? Czy wystarczy, że przyjedziesz do niej?
 5. Jaki prezent Tobie sprawiłby radość od Twoich dzieci?

Przeczytaj tę listę kilka razy i czytając dalej nasz artykuł miej ją w pamięci. Ona nakieruje cię na ten jedyny właściwy pomysł na prezent dla matki.

Cudowne prezenty na rocznice ślubu - Sprawdź ofertę

Prezent dla mamy na Dzień Matki

Dzień Matki to wyjątkowy dzień w roku. Jego celem jest uhonorowanie matki i macierzyństwa oraz więzi rodzinnych i ich wpływu na społeczeństwo. Auguste Comte - francuski filozof i twórca terminu socjologia - określił rodzinę jako podstawową grupę społeczną, na której opiera się społeczeństwo. Zresztą samo słowo rodzina wywodzi się od słowa ród , które pochodzi od prasłowiańskiego rodъ oznaczającego rodzenie lub to co się urodziło. Matka jest więc podwaliną rodziny, ona daje jej początek i jest jej podstawą istnienia. Jest fundamentem, dzięki któremu Ty jesteś na świecie. Nie zapomnij o tym! Dzień Matki jest więc świętem, w którym chcemy naszym mamom podziękować, za ich trud, pracę i okazaną miłość. ❤️

Skoro już zdefiniowaliśmy sobie okazję to pytanie pozostaje otwarte: jaki prezent wybrać dla mamy na Dzień Matki? Święto jest szczególne i prezent też taki musi być. Chcesz pokazać mamie jak bardzo jesteś wdzięczna za jej poświęcenie. Za oddanie serca. Musisz więc wybrać jakiś wyjątkowy prezent dla mamy, aby jej przekazać wiadomość tak, wiem, pamiętam i dziękuję! Ten prezent nie może być kolejną praktyczną rzeczą do domu czy też drobnym upominkiem, o którym zapomnicie po kilku dniach. To musi być prezent, który Twoja mama zapamięta i będzie przy niej, przypominając jej o swoich kochających dzieciach. W takiej sytuacji najlepszym wyborem będzie wisiorek serce. To będzie symboliczny prezent okazujący mamie miłość, przywiązanie i pamięć. Możesz wybrać - tradycyjnie - czerwone serce. Wówczas kamieniem zdobiącym wisiorek będzie rubin lub granat. Ale możesz też postawić na inny kolor. Tu trzeba sobie przypomnieć nasze pytania z początku artykułu.

 1. Czy Twoja mama lubi prezenty drogie czy też nie ma to dla niej żadnego znaczenia?

  Jeśli lubi drogie postaw na drogi kamień. Diament, rubin, szafir lub tanzanit będą idealnym wyborem.

 2. Czy Twoja mama zawsze ocenia otrzymany prezent? Czy stresuje cię ten fakt?

  Tym punktem się nie stresuj. Taki wisiorek z serduszkiem to symbol miłości, który wręcz nie może być źle oceniony

 3. Czy Twoja mama ma ukryte marzenia? Np. chciałaby zobaczyć góry, morze albo wybrać z plecakiem dookoła świata?

  Tego typu prezenty zostaw na inną okazję (o czym piszemy dalej).

 4. Czy Twoja mama w ogóle oczekuje od ciebie prezentu? Czy wystarczy, że przyjedziesz do niej?

  Tak, na Dzień Matki powinno dać się mamie prezent. Spotkania rodzinne to pretekst dla świąt lub imienin.

 5. Jaki prezent Tobie sprawiłby radość od Twoich dzieci?

  Na to pytanie nie znamy odpowiedzi 😉

Prezent dla mamy na urodziny

Zacznijmy od dosyć kontrowersyjnych pytań. Dlaczego obchodzimy urodziny? Po co ten cyrk z tortem urodzinowym, na którym zawsze musi być tyle świeczek, ile lat kończy jubilat? Co to za przesąd, że trzeba pomyśleć życzenie i zdmuchnąć wszystkie świeczki. A potem jeszcze wysłuchać Sto lat! 😂

Wszystko zaczęło się w czasach, gdy jeszcze nie było sposobu na śledzenie i oznaczanie czasu. Nie było zegarków, a jedynym wyznacznikiem przemijania były słońce i księżyc, dzień i noc, a z czasem zmieniające się pory roku. Ludzie wiedzieli, że się starzeją, ale nie wiedzieli co to oznacza ani jak szybko się starzeją. Do tego potrzeba jakiegoś wyznacznika czasu. Kiedy starożytne kultury zaczęły zwracać uwagę na powtarzające się zmiany pór roku, zaczęto zaznaczać i odnotowywać zmiany czasu. To był początek do stworzenia kalendarza, na którym można było odznaczać czas oraz specjalne daty takie jak właśnie urodzimy. A skoro już oznaczyło się datę urodzin w kalendarzu to musiała to być przecież ważna data. Trochę to brzmi jak zapętlenie, ale tak właśnie było. Ludzie zaczęli wierzyć, że data urodzin to specjalny dzień w roku jubilata, kiedy doświadcza ogromnej zmiany w codziennym życiu (w tym dniu starzeje się w końcu o rok 😉). W związku z tym - uwaga - złe duchy są bardziej powszechne wokół takiej osoby, a ta osoba jest dlatego w niebezpieczeństwie! Aby ją chronić, rodzina, krewni i przyjaciele gromadzili się w dniu urodzin, aby przynosić dobre myśli i radość. I tak powstały urodziny! Dawanie prezentów oraz huczne i głośne obchodzenie urodzin miało na celu odpędzenie złych duchów. Świece urodzinowe były zaś symbolem modlitwy do bogów, a ich zdmuchnięcie oznaczało wysłanie do bogów wiadomości. Stąd najpierw trzeba pomyśleć życzenie, a potem wysłać wiadomość (zdmuchnąć świeczki). Nie na odwrót. Pamiętajcie! 😂 Zatem jaki należy wybrać prezent dla matki na urodziny. Mamy dwie opcje. Albo możemy skupić się na mistycyzmie urodzin, albo symbolu mijającego czasu.

Zacznijmy od mistycyzmu. W tym wypadku najlepszym prezentem dla mamy będzie biżuteria z kamieniem urodzinowym. Co to są te kamienie urodzinowe? To kamienie naturalne, które szczególnie sprzyjają osobom urodzonym w danym miesiącu. Ich tradycja sięga czasów starożytnych, kiedy wierzono, że te kamienie naturalne posiadają moc przynoszącą osobie je noszącej zdrowie, sukces i szczęście. Możesz wybrać taki dodatek jaki uważasz za stosowny dla mamy. Może to być bransoletka, kolczyki, wisiorek czy pierścionek. To co uznasz za najwłaściwsze. Potem dobierz kamień zgodny z miesiącem urodzenia i voila. Przykładowo link obok prowadzi do artykułu jak dobrać srebrny łańcuszek z kamieniem naturalnym jako zodiakalny talizman. Wybór jest naprawdę ogromny. I najważniejsze, że cokolwiek wybierzesz to będzie to na pewno bardzo oryginalny prezent dla mamy.

Drugim rodzajem prezentu dla mamy na urodziny jest pomoc w zrealizowaniu jakiegoś marzenia. Wszyscy ludzie mają marzenia i wszyscy (albo prawie wszyscy) mają tendencję do odkładania ich realizacji. Zawsze są ważniejsze rzeczy - to zdanie, które twoja mama na pewno wypowiadała wielokrotnie. Czas mija, a marzenia pozostają tylko marzeniami. Trzeba coś z tym zrobić i to jest zadanie dla Ciebie. Pomóż mamie w realizacji jej marzeń. Być może jest to wyjazd do jakiegoś egzotycznego miejsca albo kupno jakiegoś drobiazgu. Może nie chodzi o rzecz a np. o uczucia? Myć może mama chciałaby się spotkać ze swoją dawną przyjaciółką albo pójść na koncert. Twoim zadaniem jest zrealizowanie tego marzenia. Nie będzie to łatwe zadanie. Ale taki prezent na pewno zapadnie mamie w pamięci. Trzymamy kciuki.

Jeśli wybierzesz już rodzaj prezentu; mistyczny lub realizujący marzenie, przeczytaj naszą listę z początku artykułu. Pomoże Ci dopasować najlepiej prezent do gustu Twojej matki.

Prezent dla mamy na imieniny

Może cię to zdziwi, ale imieniny nie są obchodzone na całym świecie. Zwyczaj imienin jest tradycją w krajach katolickich i prawosławnych, a także w niektórych krajach, takich jak kraje skandynawskie, których założony przez protestantów kościół zachowuje pewne tradycje katolickie. Tradycja imienin została prawdopodobnie zapoczątkowana w średniowieczu i wywodzi się z listy świąt obchodzonych na pamiątkę świętych i męczenników kościoła. W Polsce imieniny były związane ze spotkaniem z rodziną i przyjaciółmi w domu solenizanta, gdzie były pretekstem do spotkań towarzyskich. Obecnie imieniny są coraz rzadziej obchodzone, szczególnie jeśli chodzi o młodsze pokolenie.

Jeśli więc zastanawiasz się co podarować mamie na imieniny to odpowiedź jest oczywista. Siebie. Wystarczy odwiedzić mamę z bukietem kwiatów, złożyć życzenia i pośmiać się przy dobrej kolacji w domu lub w restauracji. To wystarczy. Serio 😉

BLOG - STRONA GŁÓWNA

To może Ciebie zainteresowaćpixel