Tej biżuterii nie zakładaj na plażę, sprawdź co może jej zaszkodzić

Stylizacja na plażę jest niezwykle ważna. Tego raczej nie musimy nikomu mówić. Jest wiele artykułów o tym jaką sukienkę czy kostium powinno się założyć na plażę, ale mało się mówi o dodatkach w postaci biżuterii. No więc jaką biżuterię zabrać na plażę? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest wcale prosta. I nie jest to wcale związane z obowiązującą modą dotyczącą stylizacji na plażę, ale względami czysto praktycznymi. Czy wiesz, że woda morska i zawarte w niej mikro i makroelementy, a także piasek na plaży oraz kosmetyki do opalania mogą szkodzić Twojej biżuterii? To jest główny czynnik, który będzie decydować jaką biżuterię założysz wychodząc na plażę. Sprawdź, jaką biżuterię możesz bezpiecznie zabrać na urlop nad morzem, a jaką lepiej pozostawić w domu i dlaczego.

Słona woda morska i ostry piasek na plaży mogą szkodzić biżuterii. Moda na plażę to jedno, ale zanim spakujesz się na urlop, zobacz jaka biżuteria źle znosi kąpiele w morzu, kontakt z piaskiem na plaży i kosmetykami do opalania. Czego nie lubi biżuteria z perłami, jaki wpływ na biżuterię powlekaną ma piasek na plaży, a jaką biżuterię możesz bezpiecznie zabrać na urlop nad morzem.

Moda na plażę - biżuteria odporna na kąpiele w morzu i piasek na plaży

Biżuteria z czystego srebra i złota jest najlepszym wyborem na urlop nad morzem. Nie straszna jej słona woda morska, ostry piasek na plaży czy kontakt z kosmetykami do opalania. Prawdziwa biżuteria dobrze znosi kąpiele w morzu i wielogodzinne leżakowanie na plaży. Takiej biżuterii nie odbarwi słona woda i nie porysuje piasek. Więc jeśli wybierasz się na urlop nad morzem, zabierz ze sobą złotą lub srebrną biżuterię, która jest odporna na większość czynników zewnętrznych. Nawet jeśli straci swój blask, nie panikuj, to najprawdopodobniej osad, a twoja biżuteria po wyczyszczeniu będzie jak nowa. 😍

Moda na plażę - Jak znosi kąpiele morskie biżuteria z naturalnymi kamieniami?

Nie możesz się zdecydować, którą biżuterię zabrać na urlop? Wybierz biżuterię z kamieniami naturalnymi , które są odporne na sól oraz makro i mikroelementy zawarte w wodzie morskiej. Ponadto kamieni naturalnych nie uszkodzi i nie porysuje piasek na plaży. Są one twarde i odporne na większość czynników zewnętrznych, również tych występujących na plaży.

Przed czym należy chronić biżuterię z perłami

Najdelikatniejsza jest biżuteria z prawdziwymi perłami oraz masą perłową, której lepiej nie zakładać na plażę. Naturalne perły i prawdziwa masa perłowa bardzo źle znoszą kontakt ze słoną wodą morską oraz piaskiem. Kąpiele morskie mogą uszkodzić biżuterię z perłami, które w wodzie tracą swój blask i stają się matowe. Dodatkowo delikatne perły może porysować ostry piasek na plaży. Jest to biżuteria, której lepiej nie zabierać na urlop nad morzem.

Co bezpowrotnie zniszczy biżuterię powlekaną?

Biżuteria powlekana srebrem, złotem i rodem cieszy się bardzo dużą popularnością. Niestety biżuteria wykonana techniką powlekania jest bardzo delikatna i łatwo można uszkodzić cienką szlachetną powłokę. Słona woda, a także mikro i makroelementy znajdujące się w wodzie morskiej mogą przyspieszyć proces ścierania się cienkiej warstwy złota lub srebra. Ponadto w przypadku bardzo delikatnej powłoki, ostry piasek na plaży może zetrzeć szlachetną warstwę lub pozostawić na niej widoczne rysy. Ten rodzaj biżuterii należy również chronić przed kontaktem z kosmetykami do opalania. Jeśli chcesz, by twoja biżuteria powlekana wyglądała pięknie przez długie lata, lepiej nie zakładaj jej na plażę.

Sztuczna biżuteria zdecydowanie nie nadaje się na plażę

Lubisz sztuczną biżuterię? Lepiej nie zakładaj jej na plażę. Nie wszystkie tworzywa sztuczne dobrze znoszą kontakt ze słoną wodą morską. Kolorowe szkiełka udające kamienie naturalne, mogą stać się matowe, odbarwić się, lub – co gorsza – zafarbować twoją skórę podczas kąpieli w morzu. Nosisz biżuterię z kolorowymi piórkami? Uważaj, prawdopodobnie piórka są farbowane i po kąpieli w morzu nie będą już wyglądały tak atrakcyjnie. Drewniana biżuteria również nie dobrze znosi kontakt z jakąkolwiek wodą, dlatego nie zakładaj jej na plażę. Woda morska to nie jedyne zagrożenie dla sztucznej biżuterii, podobnie jak w przypadku biżuterii powlekanej, piasek może zetrzeć kolor lub porysować wierzchnią warstwę.

Zakładasz biżuterię na plażę, sprawdź zapięcia

Czy wiesz, że każdego roku morze wyrzuca całkiem pokaźne zbiory biżuterii? Kobiety gubią biżuterię w czasie kąpieli i aktywnego wypoczynku na plaży. W sumie zamiast kupować biżuterię u jubilera można by po sezonie wybrać się na plażę. To oczywiście żarcik. 😂 Ale gdy zgubisz gdzieś w piasku swoją ulubioną bransoletkę, albo gdy w trakcie kąpieli zsunie ci się cudowny pierścionek (oby nie pierścionek zaręczynowy) to już nie będzie śmieszne. Dlatego na urlop zawsze wybieraj biżuterię z porządnym zapięciem, oraz taką, która nie spadnie podczas kąpieli w morzu. Zostaw w domu za luźne pierścionki i bransoletki. Jeśli nie chcesz rezygnować z ulubionej biżuterii w czasie urlopu, zdejmuj ją przed każdą kąpielą. Uwierz nam na słowo. Szukanie pierścionka w piasku pod wodą jest zajęciem trudnym, wyczerpującym, długotrwałym, stresującym i nie przynosi żadnego efektu. 😂

Nosisz biżuterię na plaży, uważaj na piasek

Musisz pamiętać, że piasek najczęściej jest ostry i rysuje a biżuterię. W większości plaże powstały z okruchów skalnych, dlatego też piasek charakteryzuje się dużymi ostrymi ziarnami. A więc na czas zabawy w piasku z dziećmi zdejmij pierścionki i bransoletki bo mogą zostać bezpowrotnie porysowane.

Moda na plażę czyli wybór między cudowną stylizacją na plażę, a względami praktycznymi

Nasza porada: Zabierz na urlop kilka różnych bransoletek i wisiorków, które będziesz nosić wymiennie do swojej stylizacji na plażę. Zakładając codziennie inną biżuterię, unikniesz jasnych miejsc na opalonej skórze. Jeśli opalasz się w łańcuszku lub wisiorku, to co jakiś czas zmieniaj jego pozycję na skórze. Pierścionki i bransoletki na urlopie najlepiej jest nosić raz na jednej ręce raz na drugiej. Nosząc w ten sposób biżuterię na urlopie, równo się opalisz i nie musisz rezygnować z dodatków.😉 Tym bardziej, że w tym roku zdobimy ciało biżuterią również do plażowych stylizacji.

BLOG - STRONA GŁÓWNA

To może Ciebie zainteresowaćpixel