Złoto czy srebro? Jaką biżuterię wybrać? Kobiece inspiracje

Czy do pracy można założyć złotą biżuterię? Co będzie bardziej odpowiednie na wieczorne wyjście? Czy biżuteria srebrna nie wygląda zbyt tanio? Czy pasuje do mojego makijażu, stroju? To częste pytania, które sobie zadajemy. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą nam lepiej odnaleźć się w gąszczu tych codziennych dylematów.

Dopasuj kruszec biżuterii do tonacji skóry

Jeśli chodzi o wybór kruszcu, z którego jest wykonana biżuteria, najczęściej zaleca się jego dobór w zależności od tonacji skóry. Osobom z ciemniejszą karnacją, o zielonkawym kolorze żył, zaleca się noszenie biżuterii złotej, natomiast osobom z jaśniejszą bądź różową cerą, oraz niebieskim kolorem żył, lepiej pasuje biżuteria srebrna. Nie oznacza to oczywiście, że osoby o jasnej karnacji nie mogą nosić złota. W gruncie rzeczy wszystko sprowadza się do osobistych preferencji i upodobań.

Złoto prezentuje się olśniewająco w promieniach zachodzącego słońca, natomiast biżuteria srebrna ma to do siebie, że prezentuje się dobrze w każdym świetle, nawet księżyca. Srebro od dekad uważano za metal, który pasuje do wszystkiego, nawet wyjść wieczornych. Być może to dlatego, że srebro w sposób szczególny uwydatnia piękno diamentów i innych kamieni.

Różowe złoto oraz miedź wyglądają dobrze niemal na wszystkich rodzajach karnacji, zarówno ciepłej jak i zimnej. Jedną z reguł dotyczącą noszenia biżuterii w przeszłości było, by złota i srebra nie łączyć razem. Ta zasada przestarzała już obecnie obowiązywać więc nic nie stoi na przeszkodzie by łączyć biżuterię złotą ze srebrną oraz rożne style, w zależności od upodobań.

Dopasuj biżuterię do makijażu

Jeśli zapragniesz założyć biżuterię z kruszcu innego niż ten zalecany do swojej tonacji skóry, pamiętaj, by starannie dopasować kolorystykę makijażu do wybranej biżuterii. Jeśli na przykład masz zimniejszą tonację skóry, ale masz ochotę zaszaleć i założyć złotą biżuterię, spróbuj wyzywającej pomadki w kolorze czerwonym, pomarańczowym lub różowym, oraz cieplejszych odcieni do powiek by ocieplić nieco swoją twarz. Natomiast jeśli masz ciemniejszą karnację, a uwielbiasz biżuterię srebrną, spróbuj użyć na przykład lawendowej pomadki oraz zimniejszych kolorów podkładu i cieni do powiek w kolorystyce współgrającej z biżuterią.

Dopasuj biżuterię do stroju

Inna zasada, do której możemy się odnieść, gdy nie bardzo wiemy jaką biżuterię ubrać, złotą czy srebrną, to zasada dopasowania biżuterii do ubioru. Ciepła kolorystyka ubioru z elementami ziemi będzie lepiej wyglądać w połączeniu z biżuterią złotą, na przykład złotym naszyjnikiem czy bransoletką.

Natomiast strój w jaśniejszych kolorach będzie lepiej współgrał z biżuterią srebrną, na przykład ze srebrnym pierścionkiem lub kolczykami.

I na koniec najważniejsze. Jeśli już naprawdę nie wiesz co założyć na daną okazję, pamiętaj, że najważniejsze jest by zachować wierność swojemu indywidualnemu stylowi 😍

BLOG - STRONA GŁÓWNA

To może Ciebie zainteresowaćpixel