Ametyst - kamień osób urodzonych w lutym

Ametyst jest kamieniem osób urodzonych w lutym, sprzyja również osobom urodzonym pod znakiem zodiaku: Ryb, Wodnika, Raka i Panny. Poniżej znajdziesz kilka ciekawostek o tym przepięknym kamieniu naturalnym i dlaczego warto mieć biżuterię z ametystem w swojej szkatułce 💜

Ametyst kamień

Ametyst jest kamieniem półszlachetnym, odmianą kwarcu mlecznego, od wieków używanym w jubilerstwie. Jego barwa rozciąga się od odcieni jasnego różu, aż po ciemny fiolet. Zaś zielony ametyst to tak naprawdę prazolit, który jest zieloną odmianą kwarcu wydobywaną od lat 50-tych XX wieku przede wszystkim w Brazylii. Złoża prazolitu zostały odkryte również w Polsce w melafirach wsi Suszyna koło Kłodzka, następnie w Płóczkach koło Lwówka Śląskiego. Obecnie minerał ten jest na wyczerpaniu nawet w kopalniach brazylijskich.

Powszechnie uważa się, że nazwa ametyst wywodzi się z języka greckiego i oznacza nie pijany, gdyż według starożytnych wierzeń picie wina z kielichów wykonanych z ametystu chroniło przed upiciem. Prawdopodobnie ta wiara wiązała się z faktem, że właściciel ametystowego kielicha pił tak naprawdę wodę, zaś kolor ametystu powodował, że inni biesiadnicy mieli wrażenie, że w kielichu znajduje się wino.

Ametyst występuje w następujących krajach: Brazylia (największe na świecie złoża), Meksyk, Paragwaj, Urugwaj, Boliwia, Argentyna, Zambia, Zimbabwe, Mozambik, Namibia, Kenia, Madagaskar, USA, Kanada, Australia, Rosja, Sri Lanka, Indie, Japonia, Korea, Chiny.

Ametyst właściwości magiczne

Przez wieki wierzono, że ametyst posiada właściwości magiczne. Jedna z nich - wspomnianą wcześniej - była związana z zapobieganiem alkoholizmowi 😉 Od wieków uważano ametyst za amulet. Kamień ametystu oczyszczał właścicieli z negatywnej energii. Nie tylko miejsca i ludzi (oczyszczał wszystkie centra energetyczne ludzkiego organizmu), ale wierzono, że jego moc oczyszczająca jest tak duża, że używany jest również do oczyszczania oraz wzmacniania efektywności innych kamieni. Pomagał również w łagodzeniu konfliktów, zarówno osobistych jak i zawodowych. W Chinach użyczano ametyst osobom uwikłanym w procesy sądowe, wierząc, że przyniesie im pozytywny wynik w procesie. Ametyst to kamień harmonii i relaksu. Biżuteria srebrna z ametystem przywraca równowagę, pomaga radzić sobie z negatywnymi emocjami, ma relaksujący wpływ na ciało i psychikę.

Ametyst nazywany jest również kamieniem spirytualizmu i mądrości. Otwiera świadomość i podświadomość oraz pomaga zrozumieć ukryte treści (wiedzę tajemną). Wspiera wszelkiego rodzaju zmiany w naszym życiu: osobiste, zawodowe, świadomościowe. Otwiera na intensywne i przemieniające wewnętrznie doświadczenia duchowe. Chroni przed czarną magią. Kamień ametystu pomaga zerwać ze starymi schematami myślowymi, otwierając świadomość na nowe i poszerzając horyzonty myślowe. Wzmacnia bystrość i zwiększa kreatywność umysłu. Przynosi sukces i szczęście w biznesie.

Ametyst biżueria

Ametyst to również wspaniały kamień szlachetny o niezwykłym fioletowym lub purpurowo-fioletowym odcieniu, który wspaniale prezentuje się w biżuterii srebrnej. W naszym sklepie znajdziecie imponującą kolekcję biżuterii srebrnej z naturalnymi ametystami. Dla miłośniczek ametystu polecamy szczególnie przepiękne pierścionki z ametystem . Znajdą zastosowanie zarówno przy planowaniu codziennych stylizacji, jak i dopełnienie kreacji na szczególne okazje. Jeśli zaś szukasz czegoś szczególnego na prezent to sprawdź koniecznie któryś z naszych cudownych naszyjników z ametystem

BLOG - STRONA GŁÓWNA

To może Ciebie zainteresowaćMoże znajdziesz coś dla siebie?
pixel