Jakie są kolory kamieni szlachetnych i co one oznaczają?

Natura obdarowała nas kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, które występują we wszystkich kolorach tęczy i nie tylko. Dzięki temu dobierając biżuterię z kamieniami do naszej stylizacji możemy wybrać spośród niebieskich kamieni szlachetnych takich jak szafir, tanzanit czy topaz, czerwonych kamieni jak np. rubin czy granat bądź też żółtych kamieni jak np. cytryn. Ich żywe, mieniące się barwy to nie tylko piękno zewnętrzne, ale również ukryta moc, wpływająca na nas i osoby w naszym otoczeniu. Przeprowadzano wiele badań na temat wpływu kolorów na nasze życie codzienne. Kolory odzwierciedlają między innymi nasz charakter i samopoczucie, oddziałują na nasze emocje, działania jak również postrzeganie nas przez innych. Z tego artykułu dowiesz się jakie są kolory kamieni naturalnych, jak się te kamienie nazywają oraz jakie te kolory mają dla nas znaczenie.

Biżuteria srebrna z kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi może pozytywnie wpływać na nasze życie, a barwa ma tu bardzo istotne znaczenie. Poniżej przedstawiamy opisy najważniejszych kolorów kamieni naturalnych, które posiadają znaczenie symboliczne, psychologiczne, mogą uspakajać, pobudzać, dodają pewności siebie, pomagają w kreowaniu wizerunku lub też przyciągają uwagę innych. 😉

Biżuteria srebrna z kamieniami szlachetnymi pozytywnie wpływa na nasze życie i barwa ma tu bardzo istotne znaczenie. Naprawdę piękną biżuterię z różnymi kamieniami znajdziesz na stronach naszego sklepu internetowego z biżuterią. Biżuteria srebrna dostępna na tej stronie jest wzbogacona pięknymi kamieniami szlachetnymi, których kolor wybierzesz czytając dalej nasz artykuł.

Czerwone kamienie szlachetne i półszlachetne

Czerwony to kolor, który symbolizuje miłość, pasję, odwagę, pewność siebie i żywiołowość w naturalny sposób przyciąga uwagę innych. Poprzez skojarzenia związane z miłością i Walentynkami ❤️ wywołuje pozytywne uczucia. Biżuteria z czerwonym kolorem kamieni jest wprost idealnym pomysłem na prezent dla osoby, której chcesz okazać miłość oraz przywiązanie. W różnych krajach kolor czerwony ma różne znaczenia. Przykładowo w Chinach czerwony jest kolorem radości i dobrobytu, a w Indiach panna młoda podczas ślubu zakłada czerwone sari (saree). Przykładami czerwonych kamieni szlachetnych i półszlachetnych są rubin, granat rodolit, koral czy turmalin. Szczególnie rubiny i granaty wyglądają wprost przepięknie, gdy są osadzone w srebrnej biżuterii dlatego też duży ich wybór znajdziesz u nas w sklepie.

Zielone kamienie szlachetne i półszlachetne

Zielony to kolor natury, symbolizuje dobrobyt, witalność i płodność. Przynosi balans, uspokaja, kojarzony jest też z bezpieczeństwem, szacunkiem, harmonią i pieniędzmi. Zielone kamienie szlachetne przynoszą uspokojenie umysłu i kontrolę emocji, dodają kreatywności i potęgują rozwój intelektualny. Przykładami zielonych kamieni są szmaragd, perydot, zielony szafir, turmalin, malachit, awenturyn czy agat.

Niebieskie kamienie szlachetne i półszlachetne

Niebieski jest kolorem nieba i oceanu. Symbolizuje młodość, duchowość, szczerość, inspirację, prawdę i pokój. Podobnie jak kolor zielony ma właściwości uspokajające i kojące. Jest ulubionym kolorem większości ludzi, jak również jest chętnie wykorzystywany do wystroju wnętrz, zwłaszcza przeznaczonych dla dzieci. Niebieskie kamienie zapewniają spokój i bezpieczeństwo, uspakajają nas oraz wzmacniają intuicję. Przykładami niebieskich kamieni szlachetnych są szafir niebieski, topaz niebieski, tanzanit, akwamaryn, niebieski diament, lapis lazuli, turkus, iolit czy też kyanit.

Fioletowe kamienie szlachetne i półszlachetne

Fiolet symbolizuje magię, mistycyzm, tajemniczość i władzę królewską. Kolor fioletowy jest idealny do medytacji i dla osób szukających duchowego spełnienia. Jest to kolor ludzi z wysokimi aspiracjami i poczuciem własnej wartości. Fioletowe kamienie naturalne oczyszczają i otwierają umysł, wnoszą w życie balans, pomagają pokonać trudności, relaksują i przezwyciężają depresje. Przykładami fioletowych kamieni są ametyst i turmalin.

Żółte kamienie szlachetne i półszlachetne

Żółty jest barwą oznaczającą mądrość, szczęście i radość. Ulubiony kolor ludzi o wysokim intelekcie. Żółte kamienie naturalne dodają witalności, zwiększają pewność siebie i umiejętność podejmowania decyzji, poprawiają elokwencje, są doskonałe dla osób wypowiadających się publicznie. Przykładami żółtych kamieni naturalnych są cytryn, żółty szafir, bursztyn czy kwarc.

Białe kamienie szlachetne i półszlachetne

Biały to kolor czystości, niewinności, dobroci i pokoju. W wielu krajach jest to kolor sukni panny młodej, gdyż symbolizuję cnotę i czystość. W niektórych kulturach białe ubrania zakłada się podczas pogrzebów. Białe kamienie utrzymają harmonię między duchem i ciałem, wzmacniają właściwości innych kamieni, dlatego często występują w srebrnej biżuterii z kamieniami naturalnymi w innych kolorach. Przykładami białych kamieni są diament, kryształ górski, biały szafir, opal czy perła.

Brązowe kamienie szlachetne i półszlachetne

Brąz to kolor ziemi, powiązany ze stabilnością, niezawodnością, komfortem i spokojem. Szczególnie lubiany przez konserwatywne i zorganizowane osoby. Brązowy kamień wzmacnia więź z naturą, przynosi stabilizację, dodaje pewności siebie, sprzyja podejmowaniu decyzji i jasnemu myśleniu. Przykładami brązowych kamieni naturalnych są kwarc dymny czy tygrysie oko.

Czarne kamienie szlachetne i półszlachetne

Kolor czarny to symbol tajemniczości, elegancji, stabilności, władzy, ale także kojarzony ze złem, czarną magią i żałobą. Dodaje powagi i elegancji, nadając ubraniom formalnego charakteru. Czarne kamienie naturalne dodają tajemniczości, przygotowują na nieznane, zwiększają oddanie w pracy, pomagają pokonać trudności. Przykładami czarnych kamieni są czarny diament, czarna perła, szafir, czarny onyks czy agat.

BLOG - STRONA GŁÓWNA

To może Ciebie zainteresowaćpixel