Wielki powrót biżuterii z kamieniami szlachetnymi

Moglibyśmy opisać całą masę trendów, obowiązujących w ostatnich latach, w świecie biżuterii: biżuteria Svarowskiego, biżuteria minimalistyczna, biżuteria etniczna, biżuteria metalowa... Jest ich tyle, że każda kobieta może wybrać ten rodzaj biżuterii, który najbardziej odpowiada jej preferencjom. Ale jeśli poszukujemy ponadczasowego rodzaju biżuterii - nic nie zastąpi biżuterii z kamieniami szlachetnymi. Kiedyś noszona przez rody królewskie, potem stanowiła biżuterię celebrytek, a obecnie pierścionki, bransoletki, kolczyki czy też łańcuszki z zawieszkami wzbogacone kamieniami szlachetnymi są noszone przez kobiety na całym świecie do codziennych stylizacji!

Moda na noszenie biżuterii z kamieniami szlachetnymi pozostawała na rynku zawsze, nie mogła się jedynie przebić do głównego nurtu przez wiele lat. Główną przyczyną był fakt, że przez wieki była ona zarezerwowana dla wyższych sfer i trzeba było czasu zanim stała się już dostępna dla wszystkich pod względem ceny. Kobiety niezmiennie sięgały po pierścionki, kolczyki czy bransoletki z kamieniami szlachetnymi, dobranymi do daty urodzenia gdyż jest on rodzajem biżuterii spersonalizowanej, bardziej dopasowanej do kobiety niż jakakolwiek biżuteria standaryzowana. Jednak w ostatnich dekadach przeważał trend odejścia od biżuterii z kamieniami szlachetnymi na rzecz po prostu biżuterii z diamentami albo czystej metalowej biżuterii.  Na szczęście wreszcie się to zmienia. W ostatnich latach w świecie mody widać wyraźnie wielki powrót biżuterii z kamieniami szlachetnymi. Poniżej prezentujemy biżuterię z kamieniami szlachetnymi, którą zgodnie z ostatnimi trendami, każda z nas powinna mieć w swojej kolekcji.

Biżuteria pozłacana z morganitem

Kolczyki motylki z morganitami

Różowe złoto lub srebro pozłacane różowym zlotem z morganitami! Morganit jest teraz jednym z najpopularniejszych kamieni szlachetnych. Piękny różowy kolor został odkryty na Madagaskarze przez amerykańskiego finansistę J.P. Morgana w 1910. Został nazwany „morganitem” na część swojego odkrywcy i w ten sposób sklep jubilerski Tiffany uhonorował jednego ze swoich najlepszych klientów. Morganity przyjmują różne odcienie różu i szczególnie pięknie prezentują się z diamentami i kryształami górskimi. W naszym sklepie z biżuterią znajdziesz ciekawe wzory biżuterii z morganitem.

Biżuteria srebrna z akwamarynem

Kolczyki wkrętki z akwamarynem

Biżuteria z akwamarynem zawsze była w modzie ale szczególny przełom nastąpił gdy księżna Sussex zdecydowała się założyć piękny pierścionek z wielkim niebieskim akwamarynem w dniu swojego ślubu. Od tamtej pory zainteresowanie nie tylko pierścionkami ale również wisiorkami, bransoletkami czy kolczykami z tym kamieniem naturalnym znacznie wzrosło. Akwamaryn to bardzo delikatny kamień o odcieniu będącym kombinacją błękitu nieba i zieleni morza. Przez to jest relatywnie rzadko wybierany do noszenia na co dzień. Piękne okazy biżuterii z tym kamieniem znajdują się w zasobach wszystkich rodzin królewskich a inne równie piękne można podziwiać w galerii biżuterii G&A w Londynie. W naszym sklepie jubilerskim też znajdziesz cudowne wzory biżuterii srebrnej z akwamarynem.

Srebrna biżuteria z szafirem

Pierścionek zaręczynowy z szafirem

Szafir to kamień ponadczasowy, a jego piękno jest bezapelacyjne. Szafiry przyjmują różne odcienie niebieskiego od bezbarwnego do soczystego, ale mogą być też różowe, pomarańczowe czy żółte. W naszym sklepie internetowym z biżuterią znajdziecie pierścionki, wisiorki czy kolczyki z różnymi kolorami szafiru. Te najbardziej wartościowe, najpiękniejsze mają odcień chabrowy. Wysoki współczynnik twardości czynni szafir idealnym materiałem na pierścionek zaręczynowy. I rzeczywiście tak jest. Pierścionki z szafirem od lat znajdują się w czołówce pierścionków zaręczynowych (obok pierścionków z diamentem oraz pierścionków z rubinem). Najbardziej znany na świecie pierścionek z chabrowym szafirem to pierścionek zaręczynowy księżny Diany, który 30 lat później stał się pierścionkiem zaręczynowym księżnej Kate.

Biżuteria srebrna z tanzanitem

Srebrny łańcuszek z zawieszką ważka z tanzanitami

Tanzanit dla miłośników kamieni szlachetnych pozostaje numerem jeden wśród kamieni szlachetnych. Tanzanity to bardzo rzadkie kamienie - dotąd ich złoża odkryto w jednym miejscu na ziemi, w Tanzanii. Stąd zresztą pochodzi nazwa tego kamienia naturalnego, którą nadał mu sklep jubilerski Tiffany. Kamień odkryto dopiero w latach 70-tych XX w. Rozpowszechniła go Elizabeth Taylor i z początku stał się kamieniem zdobiącym biżuterię celebrytek. Od tamtego czasu tanzanity na stałe zagościły w kolekcjach rodzin królewskich i wielkich osobistości mody. Zresztą dzięki swojemu hipnotyzującemu kolorowi - indygo lub fioletu – przez lata pozostawał w centrum zainteresowania świata mody. Do dziś noszony jest przez ludzi, którzy kochają się wyróżniać z tłumu. Oryginalną biżuterię z tanzanitem znajdziesz oczywiście w naszym sklepie.

Biżuteria ze szmaragdem

Srebrna bransoletka ze szmaragdami

Szmaragd jest kolejnym ponadczasowym, klasycznym kamieniem szlachetnym. Znany jest ze swojego intensywnego zielonego koloru. Pierwsze złoża szmaragdu odkryto w Kolumbii ale od lat jest wydobywany także w Brazylii i Zambii. Rozpropagowała go wielka zakazana miłość króla Edwarda VIII do pani Wallis Simson. Przez ten fakt szmaragd stał się symbolem mody lat 30 tych XX wieku i pozostał w modzie do dziś. Zresztą spójrzcie na tę cudowną bransoletkę ze szmaragdami. Czyż nie jest oszałamiająca? 💚

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi biżuterią nie tylko dla celebrytek!

Wszystkie te kamienie a zwłaszcza niebieski akwamaryn i różowy morganit wpisują się w modę na pastelowe kolory w biżuterii. Zgodnie z tym co prezentują największe domy mody w ostatnim roku notuje się wielki wzrost znaczenia biżuterii pastelowej, która na zawsze pozostaje świeża, elegancka i stylowa. Modne jest zwłaszcza łączenie różowego złota (wystarczy srebro pozłacane różowym złotem) z różowym morganitem, niebieskim akwamarynem i diamentami. Biżuteria z tanzanitami i szafirami dodaje zaś codziennej świeżości. Można ją zakładać zarówno na wykwintne przyjęcia jak i na co dzień do jeansów i casualowych stylizacji. Coraz większa dostępność biżuterii z kamieniami szlachetnymi i fakt, że kamienia te są również osadzane w srebrze spowodowała, że jest ona przystępna cenowo dla każdego. Już nie trzeba być celebrytką albo księżniczką, aby założyć np. pierścionek z szafirem. Ale zaraz zaraz. Przecież my jesteśmy księżniczkami całe życie! 😂

A czym Ty się kierujesz wybierając biżuterię dla siebie? Historią kamienia, jego właściwościami, modą czy po prostu tym co Ci się podoba?

BLOG - STRONA GŁÓWNA

To może Ciebie zainteresowaćpixel