Kamienie znaków zodiaku

Ludzie od wieków wierzą w naturalną moc kamieni szlachetnych i minerałów. Kamieniom naturalnym przypisuje się właściwości zdrowotne, działające na ludzką psychikę jak również przynoszące szczęście stąd też wywodzi się pojęcie kamieni szczęścia. Kamienie urodzinowe oraz kamienie zodiakalne to kamienie naturalne szczególnie sprzyjające osobom urodzonym w przypisanym do nich miesiącu lub spod danego znaku zodiaku. Jeśli chcesz się dowiedzieć jaki kamień szlachetny jest przypisany do którego znaku zodiaku lub daty urodzenia to dowiesz się tego czytając dalej ten artykuł. Niestety, pamiętaj, że magiczny kamień dla każdego znaku zodiaku nie istnieje!

Historia kamieni urodzinowych i zodiakalnych

Kamienie urodzinowe wydają się mieć swoje źródło w Księdze Wyjścia w Biblii, a konkretnie na napierśniku Aarona. Pektorał ten był inkrustowany 12 kamieniami szlachetnymi, z których każdy przedstawiał dwanaście ówczesnych plemion Izraela. Można się domyśleć, że miał on być symbolem potęgi i autorytetu arcykapłana.

Jak te klejnoty z pektorału zamieniły się w kamienie urodzinowe? Trochę to potrwało. 😉 W I w n.e. Józef Flawiusz oraz w V w n.e. św. Hieronim w swoich pismach próbowali wykazać zależności właśnie pomiędzy znakami zodiaku, a niektórymi kamieniami szlachetnymi. Dlatego tym dwóm uczonym przypisuje się powiązanie 12 klejnotów napierśnika z 12 znakami zodiaku. Założenie było takie, że każda osoba powinna posiadać wszystkie 12 kamieni zodiakalnych i nosić każdy klejnot w odpowiednim miesiącu.

Ostatnia duża zmiana w podejściu do kamieni zodiakalnych i urodzinowych nastąpiła w XVIII wieku w Polsce. Otóż żydowscy handlarze kamieniami szlachetnymi wpadli na pomysł, aby sprzedawać każdy kamień naturalny na podstawie miesiąca urodzenia danej osoby. W 1912 roku Narodowe Stowarzyszenie Jubilerów utrwaliło tę praktykę w Stanach Zjednoczonych na potrzeby marketingowe. Od tego czasu dwanaście kamieni urodzinowych stało się jednym z symboli świata jubilerskiego. Lista kamieni urodzinowych co jakiś czas ulega drobnym zmianom na potrzeby lepszej sprzedaży biżuterii z danym kamieniem szlachetnym. Przykładem jest tu tanzanit który wszedł jako kamień urodzinowy grudnia detronizując turkus. Dodatkowo do tej pory dla niektórych miesięcy różne kamienie walczą o pierwszeństwo w byciu kamieniem miesiąca. Tu dobrym przykładem jest listopad, gdzie walka toczy się pomiędzy cytrynem, a topazem.

Poniżej przedstawiamy listę kamieni urodzinowych w podziale na poszczególne znaki zodiaku.

Kamień dla koziorożca

Granat kamień dla koziorożca

Granat - kamień urodzinowy stycznia - jest powszechnie nazywany „kamieniem romantycznej miłości i pasji”, a zarazem „kamieniem sukcesu”. Budzi przypływ namiętności i energii seksualnej. Wzmacnia siłę woli, logiczne myślenie i motywację wewnętrzną. Dodaje odwagi przy podejmowaniu ryzyka. Granat jest również kamieniem zodiakalnym Barana i Skorpiona. Ten cudny minerał o kolorze czerwonego wina symbolizuje konstruktywność i miłość. Nic więc dziwnego, że biżuteria z granatem jest idealnym pomysłem na prezent dla ukochanej ❤️ Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przeczytaj nasz artykuł: Granat - kamień urodzinowy stycznia.

Kamień dla wodnika

Ametyst kamień dla wodnika

Ametyst - kamień urodzinowy lutego - nazywany jest „kamieniem harmonii i relaksu” oraz „kamieniem mądrości”. Przywraca równowagę, pomaga radzić sobie z emocjami, poszerza horyzonty i zwiększa kreatywność umysłu. Nazwa ametyst wywodzi się prawdopodobnie od greckiego słowa methustos, co z grubsza oznacza odurzenie. W starożytnej Grecji wierzono, że ametyst chroni przed upiciem oraz przez alkoholizmem. 😉 Więcej o tym cudownym fioletowym kamieniu naturalnym możesz się dowiedzieć z naszego artykułu: Ametyst - kamień osób urodzonych w lutym.

Kamień dla ryby

Akwamaryn kamień dla ryb

Akwamaryn - kamień urodzinowy marca - nazywany jest „kamieniem odwagi”. Dodaje odwagi ludziom nieśmiałym, zwiększa asertywność, sprzyja poprawie relacji międzyludzkich. Słowo akwamaryn to połączenie dwóch słów, aqua oznaczającego wodę i marina oznaczającego morze. Dlatego klejnot ten nosi nazwę pięknej wody morskiej.😉 W dawnych czasach minerał ten był używany przez żeglarzy jako amulet, aby zapewnić im szczęście na morzu i zapewnić bezpieczną podróż. Więcej na temat akwamarynu dowiesz się z naszego artykułu: Akwamaryn - kamień urodzonych w marcu.

Kamień dla barana

Diament kamień dla barana

Diament - kamień urodzinowy kwietnia - to „kamień czystości i doskonałości”. Pomaga uporać się z wadami i słabościami. Wydobywa z człowieka jego najpiękniejsze, głęboko ukryte cechy. Wzmacnia niezależność i pewność siebie. Dodaje odwagi i nadziei. Zapewnia równowagę pomiędzy ciałem, umysłem, a duchem. Diamenty są jednym z najrzadszych kamieni szlachetnych na świecie i z pewnością jednym z najbardziej cenionych. Są obok szafiru najczęściej wybieranym kamieniem na pierścionek zaręczynowy. Więcej na temat diamentu dowiesz się z naszego artykułu Diament - kamień osób urodzonych w kwietniu.

Kamień dla byka

Szmaragd kamień dla byka

Szmaragd - kamień urodzinowy maja - nazywany „kamieniem miłości”. Kamień ten wnosi miłość do naszego życia i przynosi szczęście w miłości. Oczyszcza, przywraca harmonię, nadzieję i wiarę w to co przyniesie przyszłość. Słowo szmaragd pochodzi od greckiego słowa smaragdus, które oznacza zielony. Więcej o tym zielonym kamieniu szlachetnym dowiesz się z naszego artykułu: Szmaragd - kamień osób urodzonych w maju.

Kamień dla bliźniąt

Perła kamień dla bliźniąt

Perła - kamień urodzinowy czerwca - jest „kamieniem odradzania”. Pomaga zamykać stare rozdziały i rozpoczynać nowe etapy życia. Starożytni Grecy wierzyli, że perły są kroplami wody, która zastygła, kiedy z piany morskiej wyłoniła się bogini miłości Afrodyta. Większość pereł, które można dziś znaleźć na rynku, jest w rzeczywistości hodowana na farmie pereł, gdzie sztucznie inicjuje się proces ich powstawania w muszlach mięczaków. Większość pereł pochodzi z południowych Chin, Indonezji, Filipin i Australii.

Kamień dla raka

Rubin kamień dla raka

Rubin - kamień urodzinowy lipca - kamień zodiakalny raka zwany również „kamieniem obfitości i dynamizmu”. Przywraca równowagę i harmonię w wielu sferach życia jednocześnie. Dodaje pozytywnej energii i motywacji oraz entuzjazmu. Sprzyja wzrostowi uczuć w relacjach z ukochaną osobą. Rubin zwany jest również królem klejnotów. Jest po diamencie i szafirze najczęściej wybieranym kamieniem szlachetnym osadzonym w pierścionkach zaręczynowych. Więcej na temat rubinu przeczytasz w naszym artykule Wszystko co chcesz wiedziesz o rubinie tylko boisz się zapytać.

Kamień dla lwa

Perydot kamień dla lwa

Perydot - kamień urodzinowy sierpnia - „kamień witalności”. Oczyszcza serce z negatywnych emocji: złości, zazdrości, irytacji. Wzmacnia odwagę, pewność siebie, asertywność i wytrwałość. Wspomaga intuicję i pomaga poznać cel życia. Ten kamień szlachetny ma zielony, żywy blask. Jego nazwa prawdopodobnie wywodzi się od arabskiego słowa faridat oznaczającego klejnot. Inne źródła podają, że etymologia słowa perydot jest związana z greckim słowem peridona co oznacza dać obfitość.

Kamień dla panny

Szafir kamień dla panny

Szafir - kamień urodzinowy września - otwiera noszącą go osobę na boską energię, wzmacnia intuicję, przez co sprzyja realizacji marzeń i pragnień. Działa korzystnie i inspirująco na intelekt. Usuwa zwątpienie i chaos myślowy. Uczy wierności i lojalności. Nazwa szafir pochodzi od łacińskiego słowa sapphirus oznaczającego po prostu niebieski kamień. Jest drugim, po diamencie, kamieniem wybieranym w pierścionkach zaręczynowych stąd nazywany jest również kamieniem miłości. Więcej na temat szafiru dowiesz się z naszego artykułu Szafir - kamień miłości.

Kamień dla wagi

Opal kamień dla wagi

Opal - kamień urodzinowy października - „kamień inspiracji i prawdy”. Wzmacnia wyobraźnię i kreatywność. Pomaga pozbyć się wewnętrznych blokad. Pomaga obiektywne spojrzeć na wydarzenia z przeszłości oraz zrozumieć ich znaczenie. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa opallios co oznacza zobaczyć zmianę koloru. Jest to związane ze zjawiskiem opalescencji, czyli “gry kolorów” mieniących się na powierzchni tego kamienia szlachetnego. Więcej na temat tego cudownego kamienia urodzinowego dowiesz się czytając Opal - niezwykły kamień szlachetny.

Kamień dla skorpiona

Cytryn kamień dla skorpiona

Cytryn - kamień urodzinowy listopada - jest „kamieniem dobrobytu”. Przyciąga dobre okazje, zdarzenia i ludzi, co zawdzięcza faktowi, że jest jednym z dwóch minerałów na planecie Ziemi, które nie akumulują negatywnych energii. Najczystsze cytryny pochodzą z Brazylii. Poza tym duże jego złoża występują w Rosji i na Madagaskarze.

Kamień dla strzelca

Tanzanit kamień dla strzelca

Tanzanit - kamień urodzinowy grudnia - kamień zodiakalny strzelca zwany jest „kamieniem magii“, gdyż wzmacnia życie wewnętrzne, ale również “kamieniem pracoholików”, bo pomaga ludziom bardzo aktywnym życiowo odnajdować równowagę między życiem prywatnym i zawodowym. Złoża tego niezwykle rzadkiego klejnotu znajdują się tylko w Tanzanii. Tanzanit został odkryty dopiero w 1967 roku. Więcej o kamieniu zodiakalnym Strzelca możesz się dowiedzieć czytając Historia stojąca za odkryciem tanzanitu.

BLOG - STRONA GŁÓWNA

To może Ciebie zainteresowaćpixel