Kolczyki z ametystem

ilość znalezionych towarów: 39

Kolczyki z ametystem

Wśród naszej kolekcji srebrnych kolczyków z kamieniami naturalnymi wyróżniają się z pewnością te z ametystem naturalnym. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu jubilerskiego online. Znajdziesz tutaj kilkadziesiąt różnych wzorów kolczyków z ametystem - na sztyft, z zapięciem angielskim, wiszące duże jak i małe kuleczki.

Kolczyki ametyst

Ametyst jest kamieniem półszlachetnym. To przejrzysta odmiana kwarcu mlecznego. Charakteryzuje się delikatnie fioletowym kolorem. Dlatego jeśli szukasz fioletowych kolczyków to dobrze trafiłaś:-) Barwa ta związana jest z obecnością żelaza w kamieniu. Ma na to wpływ także promieniowanie radioaktywne tego minerału. Podgrzewając ów kamień do temperatury powyżej 250 stopni Celsjusza, otrzymamy bezbarwny okaz. Przy 500 stopniach Celsjusza stanie się on żółty, a przy 600 stopniach Celsjusza kolejny raz straci kolor.

Nazwa ametystu ma ciekawą genezę. W starożytnym świecie uważano bowiem, że picie z kielichów wykonanych z tego półszlachetnego kamienia zapobiega upojeniu alkoholowemu. Dlatego też nazwano go z greckiego amethystos, czyli… niepijany.

Jak dbać o kolczyki z ametystem?

Aby kolczyki srebrne z ametystem prezentowały się nienagannie, dbaj o swoje skarby zgodnie z wytycznymi znawców. Kamienie czyść pod bieżącą wodą, używając miękkiej szczoteczki do zębów. Aby jasne ametysty nie traciły blasku, pozostawiaj je w nasłonecznionych miejscach. Pamiętaj jednak, że ciemniejsze okazy nie przepadają za promieniami słońca i mogą wyblaknąć. Te trzymaj raczej w szkatułce na biżuterię. Kolczyki z ametystami zachwycają zarówno w złocie, jak i w srebrze. Pod linkiem obok znajdziesz naszą kolekcję złotych kolczyków, natomiast na tej stronie prezentujemy kolczyki srebrne oraz kolczyki pozłacane. Srebrne kolczyki z ametystem wyglądają zawsze cudownie, zarówno w formie długiej biżuterii o finezyjnym kształcie jak i jako delikatne, dziewczęce sztyfty.

Ametyst - kamień mistyczny

W naszym sklepie internetowym z biżuterią Prana znajdziesz wiele rożnych modeli na każdą okazję, np. srebrne kolczyki z ametystem i topazem, pozłacane kolczyki z ametystami w kształcie nieco nieregularnego koła albo prezentowany kamień otoczony przez cyrkonie. Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Choć ametysty uważa się za kamienie sprzyjające romantycznym uniesieniom, nie tylko zakochani dzierżyli od wieków w dłoniach ten właśnie minerał. Również wojownicy i żołnierze uważali go za swój amulet. Według ludowych podań i mitów miał on chronić dzielnych wojaków przed ranami zadanymi im przez nieprzyjaciela. Do dziś wiele osób traktuje biżuterię z tym kamieniem naturalnym jako swój talizman.

Najczęściej wyszukiwane

Kolczyki srebrne

Kolczyki fioletowe

Złote kolczyki z ametystem

pixel