Kolczyki z cytrynem

ilość znalezionych towarów: 28

Kolczyki z cytrynem

Jeśli szukasz oryginalnych kolczyków to znajdziesz je właśnie tutaj. Możesz wybierać z wielu wzorów począwszy od klasycznych wiszących kolczyków kół, poprzez kolorowe motylki oraz kolczyki listki, a skończywszy na serduszkach i łezkach. Srebrne kolczyki z cytrynem to doskonały pomysł na prezent dla niej. Właściwie nie ma okazji, na którą nie można ich założyć, więc prezent taki zawsze będzie trafiony!

Kolczyki cytryn

Cytryn to niezwykle rzadko spotykana odmiana kwarcu. Charakteryzuje go ciepła, żółta bądź lekko pomarańczowa barwa. Czasem odcień jest zbliżony do złocistobrunatnego. O jego kolorze, podobnie jak w przypadku innych kamieni szlachetnych, decyduje zawartość żelaza. Ten cenny minerał trudno znaleźć w przyrodzie, dlatego też często wytwarza się go w laboratorium. Poprzez podgrzanie ametystu albo kwarcu dymnego uzyskuje się słoneczne odcienie. Nie są one jednak tak pięknie żółte jak naturalny cytryn. Jednym z najcenniejszych rodzajów tego kamienia szlachetnego jest cytryn Madeira, którego barwa przywodzi na myśl słynne wino o lekko pomarańczowym zabarwieniu. Nie lada gratką dla kolekcjonerów są też okazy będące połączeniem cytrynu z ametystem (żółto-fioletowe). Nazwa cytryn wywodzi się z języka starofrancuskiego (citrin, czyli żółty), greki (kitros, czyli cytryna) oraz łaciny (citrus, czyli drzewko cytrusowe).

Jak dbać o srebrne kolczyki z cytrynem?

Kolczyki z cytrynami nie wymagają specjalnej pielęgnacji, by nieustannie zachwycać swoją słoneczną barwą. Wystarczy, że co jakiś czas będziesz przemywać je pod bieżącą wodą oraz suszyć w słońcu. Pamiętaj jednak o tym, by zachować ostrożność. Kamień ten jest bowiem niezwykle kruchy.

Jakie kolczyki z cytrynem?

Kolczyki srebrne z cytrynem dobrze wyglądają w formie nieco dłuższej biżuterii. Zazwyczaj mierzą ok. 2 – 3 centymetrów. Rzadko towarzyszą im inne kamienie. Doskonałym tłem dla tych minerałów jest zarówno srebro, jak i złoto. Mnóstwo kobiet na całym świecie uwielbia srebrne kolczyki z cytrynami. Noszą je do pracy, na randkę czy podczas eleganckiego balu. Co ciekawe, wybierają je nie tylko anonimowe wielbicielki owej biżuterii. Wśród zwolenniczek słonecznych ozdób są brytyjska księżna Kate oraz aktorka Emma Watson. Obie panie zaprezentowały się bowiem w takiej biżuterii podczas wielkich wyjść.

Najczęściej wyszukiwane

Kolczyki srebrne

Kolczyki żółte

Złote kolczyki z cytrynem

pixel