Pierścionki z akwamarynem

ilość znalezionych towarów: 16

  Pierścionki z akwamarynem

  Akwamaryn to wyjątkowy kamień szlachetny. Jego kolor i działanie przywodzą na myśl relaksujące właściwości wody. Nazywany "klejnotem morza" lub "skarbem syren" akwamaryn dodaje wdzięku i czaru, któremu nie można się oprzeć. Pozwala się odprężyć i złapać oddech w codziennym życiu. Dla żeglarzy sprzed wieków był talizmanem. Używano go także do przepowiadania przyszłości. Niektórzy twierdzą, że patrząc przez akwamaryn pod odpowiednim kątem, można dostrzec swojego opiekuna – anioła stróża. Dlatego też srebrny pierścionek z akwamarynem sprawdzi się jako szczęśliwy kamień wszystkich podróżników i osób rządnych przygód.

  Biżuterię z akwamarynami uwielbiają kobiety z rodów królewskich, kręgów władzy oraz celebrytki. Uważana jest za niezwykle wytworną i elegancką, dlatego często towarzyszy gwiazdom w ich najważniejszych dniach w roku, czyli na czerwonym dywanie, podczas festiwali i ceremonii rozdania nagród. Są to szczególne okazje, podczas których gwiazdy prześcigają się w stylowych kreacjach i jeszcze bardziej stylowej biżuterii.

  Pierścionek z akwamarynem

  Srebrny pierścionek z akwamarynem to Twoja ulubiona biżuteria? Czy wiesz jednak co nieco o samym kamieniu? Jest to minerał będący odmianą berylu. Jest przezroczysty i posiada zabarwienie niebieskie albo niebieskozielone. Nazwę zyskał w XVII wieku. Wymyślił ją Beotius de Boot. Wiele osób traktuje pierścionek z akwamarynem naturalnym jako talizman, który ma szereg właściwości pozytywnie wpływających na codzienność jego posiadacza. Pierścionek srebrny z akwamarynem sprawdzi się, jeżeli na co dzień brakuje Ci odwagi, gdy nie masz śmiałości, by jasno i wyraźnie określić swoje zdanie albo stanowczo sprzeciwić się czemuś, co nie przypadło Ci do gustu. Z taką biżuterią zyskasz asertywność. Dlatego tak wiele celebrytek wybiera ten kamień na różnego rodzaju imprezy, gdzie będą musiały występować przed publicznością.

  Akwamaryn występuje na całym świecie. Najcenniejsze okazy wydobywa się w Ameryce Łacińskiej – w Brazylii. Można spotkać go także w odległym Pakistanie, USA, chłodnej Rosji, na gorącym Madagaskarze, a nawet w Polsce – w Karkonoszach. W wielu muzeach możemy zobaczyć spektakularne okazy tego szlachetnego kamienia. W nowojorskim muzeum Historii Naturalnej jednym z eksponatów jest akwamaryn oszlifowany na kształt jaja o wadze 4438 karatów!

  Pierścionek zaręczynowy z akwamarynem

  Pierścionek z akwamarynem naturalnym może też być idealnym pierścionkiem na oświadczyny. Jedne z najbardziej znanych akwamarynów ozdabiają obecnie pierścionek zaręczynowy aktorki znanej m.in. z filmów Siódme niebo czy Iluzjonista, Jessici Biel, wybranki Justina Timberlake, który sam go zaprojektował. Olśniewający 6-karatowy diament otoczony przez nieziemskie akwamaryny został zaliczony przez magazyn VOGUE do 10 najwspanialszych pierścionków zaręczynowych wszechczasów. Timberlake dodał do projektu akwamaryny, by uhonorować urodziny Jessici, które przypadają w marcu, którego kamieniem urodzinowym jest właśnie akwamaryn. Trzeba przyznać, że błyszczą one nie mniej niż diamenty. Jessica znana jest ze swojej miłości do akwamarynów i często można ją spotkać na czerwonym dywanie wystrojona w biżuterię z tym cudownym kamieniem. Zawsze wygląda wtedy wprost oszałamiająco!

  Najczęściej wyszukiwane

  Biżuteria z akwamarynem

  Naszyjnik z akwamarynem

  Kolczyki z akwamarynem

  Bransoletki z akwamarynem

  pixel