Pierścionki z ametystem

ilość znalezionych towarów: 24

  Pierścionki z ametystem

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu jubilerskiego online pierścionków srebrnych z ametystem. Znajdziesz tutaj duży wybór wzorów od delikatnych pierścionków dla dziewczyny po pierścionki z dużym kamieniem naturalnym. Wszystkie nasze pierścionki damskie są wykonane ze srebra próby 925 i wzbogacone kamieniami naturalnymi.

  Pierścionek zaręczynowy z ametystem

  Ametyst dość często jest wybierany jako pierścionek zaręczynowy. Ten zachwycający kamień naturalny cudownie komponuje się z rodowanym srebrem tworząc niepowtarzalne wzory, które zachwycą wybrankę Twojego serca. Symbolika tego minerału również nie jest bez znaczenia. Otóż ametyst od wieków jest symbolem szczęścia oraz władzy, które jak wiemy nie zawsze chodziły ze sobą w parze. Jednak ten pierwiastek szczęścia oraz jak niektóre źródła podają – czystości – powoduje, że srebrny pierścionek zaręczynowy z ametystem będzie z pewnością idealnym wyborem na oświadczyny. Twoja ukochana, zachwycona mieniącym się kamieniem szlachetnym w kolorze fioletu nie może odpowiedzieć nic innego jak „tak”! Zatem sprawdź naszą kolekcję pierścionków zaręczynowych, w których ametyst jest głównym aktorem przedstawienia.

  Ametyst właściwości

  Wiele osób traktuje ametyst jako talizman i wierzy w jego właściwości mistyczne. Na czym one polegają? Otóż ametyst to kamień, który podobno pomaga pokonać słabości charakteru. Niezwykle pozytywnie wpływa na odporność osoby, która nosi go blisko ciała, np. w postaci srebrnego pierścionka z ametystem. Cudowny, fioletowy odcień zawdzięcza zawartości żelaza. Zarówno jego wygląd, jak i oddziaływanie na zdrowie znane są od tysiącleci. Kamień królów łagodzi dolegliwości bólowe związane ze stawami oraz migreną. Doskonale wpływa na zdrowie psychiczne i redukuje stres dzięki swojemu uspokajającym właściwościom. Pomaga przyswajać wiedzę i wyciszyć burzę emocji. Nosząc nawet malutki kamień, można dostrzec jego pozytywny wpływ na ciało i duszę. Dlatego też pierścionki z ametystem to doskonały wybór dla osób podenerwowanych, rozedrganych i niepewnych siebie. Nie tylko bajecznie wygląda, lecz także pomaga spojrzeć na życie przez różowe (a raczej fioletowe) okulary i odgania nieprzyjemne myśli.

  Pierścionek z ametystem naturalnym

  Należy pamiętać, że sprzedawany w naszym sklepie z biżuterią srebrną ametyst jest kamieniem naturalnym. Warto więc powiedzieć kilka słów o jego pochodzeniu. Największe złoża tego wyjątkowego kamienia półszlachetnego znajdują się w Brazylii, Urugwaju, Iranie, USA, Rosji, Niemczech i na Madagaskarze. W naszym kraju także możemy spotkać ametyst. Znajdziesz go w Szklarskiej Porębie, Kamiennej Górze czy Tatrach. Ten wyjątkowy kamień zdobił berło carycy Katarzyny Wielkiej oraz brytyjskich królów. Co więcej, często można było go spotkać w biżuterii papieskiej i kardynalskiej. To dowód na niesamowity urok i piękno ametystu. Nie lada gratką dla wielbicieli ametystu jest największa na świecie geoda z tym kamieniem. Choć odnaleziono ją w Urugwaju, obecnie znajduje się w Australii. Jest to wypełniona przez ametyst przestrzeń po wielkim bąblu gazu w skale wulkanicznej. Stąd niesamowite rozmiary tego kamienia zwanego Cesarzową Urugwaju. Jest znacznie wyższy od dorosłego człowieka. Największa geoda Brazylii waży natomiast przeszło dwie tony i mierzy ponad 10 metrów. Cóż za okaz!

  Najczęściej wyszukiwane

  Biżuteria z ametystem

  Naszyjniki z ametystem

  Komplety biżuterii z ametystem

  Kolczyki z ametystem

  Bransoletki z ametystem

  Złote kolczyki z ametystem

  pixel